Rezultate te kerkimit per termin: +Ligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

PDK, imuniteti, t miratohet ligji

Tiran(start)-Partia Demokristiane dhe kryetari i saj Anton Gurakuqi, ka krkuar sot nga Kuvendi, miratimin sa m par t ligjit pr kufizimin e imunitetit t zyrtarve dhe deputetve. Sekretari i Prgjithshm i PDK-s, Kol Tonaj deklaroi se miratimi i nj ligji t till do t bj q ligjvnsit, drejtuesit m t lart t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.220Z

Ligji: Kenia lejon martesat poligame

Presidenti i Kenias, Uhuru Keniata, firmosi një ligj të debatuar që do të legalizojë poligaminë. Ligji do të zëvendësojë kodin aktual të familjes ku lejohej që një burrë të martohet vetëm me një grua dhe do të zbatojë ligjin zakonor, ku disa kultura u lejojnë burrave disa gra. Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.499Z

Miratohet ligji i spiunëve

Komisioni i Ligjeve ka miratuar me vetëm një votë abstenim të deputetit Arben Ristani projektligjin për sinjalizuetit, që parashikon mbrojtje për punonjësit që spiunojnë shefat e korruptuar qoftë në shtet apo privat. Ligji, u rishikua edhe nga ekspertë të BE dhe do të zbatohet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.196Z

PD "tërhiqet" nga ligji për SHISH

Në seancën e fundit të këtij sesioni është miratuar mes shumë debatesh buxheti i ndryshuar për vitin 2010, ku opozita braktisi seancën. Por, ajo që pritej ishte edhe miratimi i ligjit që do të kufizonte mandatin e kreut të SHISH me një periudhë kohore 5-vjeçare dhe me të drejtë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.836Z

Ligji, sherbimet dentare ende falas

Sonila Isaku Nje skandal tjeter shenohet ne ligjet shqiptare dhe pikerisht ne ate te shendetesise. Ligji, i cili percakton se si do te funksionoje shendetesia shqiptare daton ne vitin 1963 dhe eshte totalisht jashte funksionit te kohes. Ne kete ligj, parashikohet ende se sherbimi stomatologjik pagu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.632Z

Ligji antiduhan "dergjet" në letër

Sot, një vit pas hyrjes së ligjit kundër pirjes së duhanit në ambiente publike dhe në ditën ndërkombëtare kundër duhanit, të gjithë jemi dëshmitarë se ky ligj i miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë nuk zbatohet, madje në indiferencën e të gjithëve, sidomos të strukturave shtetëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.346Z

Rikthehet ligji antiduhan

Ligji kunder duhanit do te riaktivizohet.Jo vetem me gjoba, por me teper duke edukuar prinderit e rinj dhe femijet e tyre se duhani eshte i demshem per shendetin. Nderkohe kete muaj kane nisur te vilen gjobat e vitit 2007.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama