Rezultate te kerkimit per termin: +Ligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.499Z

Miratohet ligji i spiunëve

Komisioni i Ligjeve ka miratuar me vetëm një votë abstenim të deputetit Arben Ristani projektligjin për sinjalizuetit, që parashikon mbrojtje për punonjësit që spiunojnë shefat e korruptuar qoftë në shtet apo privat. Ligji, u rishikua edhe nga ekspertë të BE dhe do të zbatohet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.196Z

PD "tërhiqet" nga ligji për SHISH

Në seancën e fundit të këtij sesioni është miratuar mes shumë debatesh buxheti i ndryshuar për vitin 2010, ku opozita braktisi seancën. Por, ajo që pritej ishte edhe miratimi i ligjit që do të kufizonte mandatin e kreut të SHISH me një periudhë kohore 5-vjeçare dhe me të drejtë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.836Z

Ligji, sherbimet dentare ende falas

Sonila Isaku Nje skandal tjeter shenohet ne ligjet shqiptare dhe pikerisht ne ate te shendetesise. Ligji, i cili percakton se si do te funksionoje shendetesia shqiptare daton ne vitin 1963 dhe eshte totalisht jashte funksionit te kohes. Ne kete ligj, parashikohet ende se sherbimi stomatologjik pagu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.632Z

Ligji antiduhan "dergjet" në letër

Sot, një vit pas hyrjes së ligjit kundër pirjes së duhanit në ambiente publike dhe në ditën ndërkombëtare kundër duhanit, të gjithë jemi dëshmitarë se ky ligj i miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë nuk zbatohet, madje në indiferencën e të gjithëve, sidomos të strukturave shtetëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.346Z

Rikthehet ligji antiduhan

Ligji kunder duhanit do te riaktivizohet.Jo vetem me gjoba, por me teper duke edukuar prinderit e rinj dhe femijet e tyre se duhani eshte i demshem per shendetin. Nderkohe kete muaj kane nisur te vilen gjobat e vitit 2007.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.435Z

Shkelet ligji për parablerjet

04/04/2005  Në privatizimin e ndërmarrjeve shtetërore, nuk është lejuar pjesëmarrja e ish-pronarëve Në Fletoren Zyrtare nuk janë publikuar aksionet me pronar shtetin Ligji për kthimin dhe kompensimin e pronave, nuk ka gjetur rrugën e zbatimit të tij jo vetëm në Metodikën e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.677Z

Ligji, shpëtim për sportin

Pas miratimit të Projektligjit për sport nga ana e Qeverisë, kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani shpreson që sa më shpejt njëjtë të veprojë edhe Kuvendi i Kosovës. Ai është i bindur se ligji i ri mund t’i ndërpresë shumë anomali që e përcollën sportin kosov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama