Rezultate te kerkimit per termin: +Ligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.234Z

Ligji për nënshkrimin elektronik, absolut

"Ligji për nënshkrimin elektronik është një thirrje elektronike, dhe një ligj i domosdoshëm për moshën dixhitale të vendit, për përpjekjet tona". Kështu e ka cilësuar Kryeministri Berisha ligjin për nënshkrimin elektronik. Sipas tij, ky ligj është përgatitur nga ekspertë shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.296Z

Turqi,dekretohet ligji kontradiktor

Presidenti turk Abdullah Gul me arsytimin se eshte nje kusht i vendosur nga Bashkimi Europian, ka dekretuar nje ligj i cili zvogelon kompetencat e gjykates ushtarake.Gjithashtu ligji parashikon qe shume ceshtje qe me pare gjykoheshin ne kete gjykate, te shqyrtohen nga gjykatat civile. Vendimi ka sj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.387Z

Hartohet draft-ligji për Vullnetarizmin

Tiranë-  Sot në ditën ndërkombetare të Vullnetarizmit në ambjentët e Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sportëve (MTKRS) u mbaj tryeza e rrumbullakët me temë: Ligji për Vullnetarizmin, një kërkesë e kohës për promovimin e vullnetarizmit dhe punës vullnetare. Institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.279Z

“Ligji, sipas standardeve ndërkombëtare”

Autori i Lajmit: red.Vendimin e Kuvendit për miratimin e ligjit për hapjen e dosjeve, edhe pas kundërshtimeve të shumta të opozitës dhe ndërkombëtarëve, e ka marrë në mbrojtje dhe Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli. Kryeparlamentarja pohoi dje gjatë një takimi me zëvendësamba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.569Z

Thaçi për “Grupin e Drenicës”: Ligji, ligji e vetëm ligji

PRISHTINE - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk pranoi të komentonte rastin e fundit të bllokimit të QKUK-së dhe arratisjen e Sami Lushtakut. Kryeministri theksoi se drejtësia nuk duhet të përzjehet me politikën. “Unë vetëm de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

PDK, imuniteti, t miratohet ligji

Tiran(start)-Partia Demokristiane dhe kryetari i saj Anton Gurakuqi, ka krkuar sot nga Kuvendi, miratimin sa m par t ligjit pr kufizimin e imunitetit t zyrtarve dhe deputetve. Sekretari i Prgjithshm i PDK-s, Kol Tonaj deklaroi se miratimi i nj ligji t till do t bj q ligjvnsit, drejtuesit m t lart t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.220Z

Ligji: Kenia lejon martesat poligame

Presidenti i Kenias, Uhuru Keniata, firmosi një ligj të debatuar që do të legalizojë poligaminë. Ligji do të zëvendësojë kodin aktual të familjes ku lejohej që një burrë të martohet vetëm me një grua dhe do të zbatojë ligjin zakonor, ku disa kultura u lejojnë burrave disa gra. Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama