Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.632Z

“Tokat në përdorim”, Topi dekreton ligjin

Autori i Lajmit: Redaksia Presidenti Bamir Topi ka dekretuar dje ligjin për dhënien në pronësi të tokës bujqësore në zonat bregdetare të cilat, deri më tani kanë qenë në përdorim. “Në mbështetje të neneve 84, pika 1 dhe 93 të Kushtetutës, dekretoj shpalljen e ligjit nr. 10 208,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.438Z

Komisioni Medias debat per ligjin

Komisioni Medias debat per ligjin E marte 22 Janar 2013 1313 Komisioni Medias debat per ligjin Komisioni i Medias nuk ka mundur te vijoje me shqyrtimin e metejshem te neneve te ligjit te medias per shkak te debateve PS-PD Mungesa e anetareve te djathte qe solli mungese kuorumi ka shkaktuar r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.743Z

Berisha, thirrje komisionerëve: Zbatoni ligjin

TIRANË- Kreu i qeverisë, Sali Berisha i është drejtuar sot me një mesazh gjithë komisionerëve që do të jenë pjesë e procesit zgjedhor. Thirrja ime është që pa asnjë ndikim partiak, të zbatoni ligjin. Ligjin, ligjin dhe vetëm ligjin- ka thënë Berisha, gjatë fjalës së tij në mbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.801Z

Shuplake ceke per ligjin cek

Dyzet e tete ore para afatit per hyrjen ne fuqi te ligjit te Lustracionit, presidenca e Bashkimit Europian, e drejtuar nga Cekia, ka bere reagimin e pare zyrtar te saj per ligjin e miratuar 5 jave me pare ne Parlament, vetem me votat e maxhorances. Megjithese me nje reagim te vonuar,&nb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.656Z

Berisha: Komisionerët e QNV, të respektojnë ligjin dhe vetëm ligjin

Kreu i të djathtëve, Sali Berisha nëpërmjet një konference për shtyp, mesditën e djeshme u ka bërë thirrje numëruesve të votave për të treguar përgjegjësi maksimale deri në fund të procesit. Dua gjithashtu, të ftoj komisionerët e të gjitha zonave të vendit, numëruesit që e kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.672Z

Presidenti Topi dekreton ligjin për Buxhetin

Tiranë- Presidenti i Republikës, Bamir Topi dekretoi 4 ligje të rëndësishme, bënë të ditur sot burimet zyrtare të Presidencës. Mes tyre dhe ligjin për Buxhetin, që u miratua pa votat e opozitës në parlament pak kohë më parë. Kryeminsitri Sali Berisha e ka cilësuar këtë buxhet,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.269Z

Topi dekreton ligjin e pergjimeve

Presidenti Bamir Topi dekretoi dje shpalljen e nje sere ligjesh te rendesishme. Ne mbeshtetje te neneve 84, pika 1 dhe 93 te Kushtetutes, kreu i shtetit dha miratimin per shpalljen e ligjit nr. 10172, “Per disa shtesa ne ligjin nr. 9157”, “Per pergjimin e telekomunikaci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama