Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.838Z

Poloni, protesta për ligjin e medias

Ligji i ri medias shtetërore i miratuar të enjten edhe nga Presidenti Andrzej Duda ka shkaktuar protesta më disa qytete të Polonisë. Mijëra protestues janë mbledhur kundër ligjit në Varshavë, Lodz, Poznan dhe Szczecin. Sipas ligjit të ri, Ministri i Thesarit ka të drejtë të caktojë dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.834Z

PS:Topi të mos dekretojë ligjin e tokave

TIRANE- PS kërkon rishikimin e menjëhershëm të ligjit të tokave, ndryshimet e të cilit u miratuan tre ditë më parë nga Kuvendi. Sipas socialistëve ndryshimet në ligjin e tokave janë antikushtetuese. Ajo kërkon rishikimin e menjëhershëm të këtij ligji në interes të zgjidhjes përfu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.342Z

Hiqen makinat për deputetët, Topi firmos ligjin

Shumë prej funksionarëve të lartë shtetërorë, nuk do të përdorin më makina me targa zyrtare TIRANË - Ligji për heqjen e makinave zyrtare deputetëve, por edhe një pjese të konsiderueshme të funksionarëve të lartë shtetërore ka marrë tashmë firmën e Presidentit të Republikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.618Z

Kosovë, USAID-i përfundon programin për ligjin

Programi i USAID-it mbi Sistemet për Zbatimin e Marrëveshjeve dhe Vendimeve, SEAD ka përmbyllur punën e vet pas angazhimit që nga nëntori i vitit 2009, njoftoi misioni përmes një komunikate për media. Ky program, në Kosovë, thuhet se ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.632Z

PD ankimon në Gjykatë Kushtetuese ligjin për KLGJ dhe KLP

Partia Demokratike ka ankimuar në Gjykatën Kushtetuese ligjin për Kontrollin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë PD argumenton se përzgjedhje e anëtarëve të KLGJ dhe KLP është antikushtetuese. Këtu dy organe të reja të sisitemit të drejtësisë kaluan në Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.620Z

Për ligjin e kthimit dhe kompensimit të pronave/ Mazhoranca i rrëzon amendamentin Topallit. Zbardhet debati i tensionuar Strazimiri-Peza

Pasi rrëzoi dekretin e Presidentit të vendit, mazhoranca po ashtu rrëzoi dje në Komisionin e Ligjeve amendamentin e ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli për ligjin e kthimit dhe kompensimit të pronave. Amendamenti i deputetes demokrate i depozituar dy muaj më parë në Kuvend zgjaste ligjin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.745Z

Qeveria presion Kushtetueses për Ligjin e Pronave

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, me anë të një deklarate për media i ka kujtuar Gjykatës Kushtetuese se nuk ka të drejtë ta pezullojë ligjin e pronave. Në të kundërt ai tha se kjo do kishte pasoja shumë të rënda Mazhoranca pasi e sfidoi publikisht Gjykatën Kushtetuese me miratim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama