Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.409Z

Topi dekreton ligjin e moratoriumit

Presidenti Bamir Topi ka dekretuar sot ligjin e ndryshuar të legalizimeve dhe moratoriumit të skafeve. Në faqen zyrtare të presidencës theksohet se "në mbështetje të neneve 84, pika 1 dhe 93 të Kushtetutës kreu i shtetit Bamir Topi dekretoi shpalljen e ligjit nr. 10 219, datë 04.02

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.052Z

PËRSE DEPUTETËT KËMBËNGULIN TË SHKELIN LIGJIN

ANDREA STEFANI Jo shumë kohë më parë, në media u raportua ndëshkimi me gjobë nga policia rrugore i disa deputetëve që parkonin makinat e tyre në trotuaret përballë godinës së kryesisë së Kuvendit. I pata parë vajzat police që vendosnin fletët e gjobave mbi xhamat e veturave të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.696Z

Biberaj:Negocim për ligjin e dosjeve

Deputeti i PD-së, Aleksadër Biberaj ka reaguar ditën e sotme për ligjin e lustracionit duke deklaruar se ka hapësira për të negociuar me ndërkombëtarët për këtë ligj të diskutueshëm. Sipas tij, në qeveria shqiptare duhe të marrë parasysh kritikat e faktorit ndërkombëtar, të cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.475Z

Dosjet, maxhoranca konfirmon ligjin

 BLEDAR HOTIReagimet e ndërkombëtarëve për ligjin e Dosjeve shkaktojnë debate të ashpra mes maxhorancës dhe opozitës në Parlament. Seanca e djeshme u karakterizua me tensione dhe polemika, çka solli dhe ndërprerjen e dytë radhazi të punimeve parlamentare. Për më shumë se n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.415Z

Kuvendi miraton Ligjin per Veteranet

Transmetuar me 03042014 - 2039 foto ilustruese Kosove 3 prill 2014 NOAal- Me 73 vota pro asnje kunder dhe asnje abstenim Kuvendi i Kosoves ka miratuar Ligjin per Veteranet e Ushtrise lirimtare te Kosovesbr br Pa votat e Lidhjes Demo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.029Z

Dosjet, Gjykata Kushtetuese pezullon ligjin

Gjykata Kushtetuese pezullon zbatimin e ligjit të lustracionit. Përkundër pretendimeve të maxhorancës për shkak të konfliktit të interesit vendimarrja për ligjin e hapjes së dosjeve nuk mund të realizohej nga kjo gjykatë, anëtarët e kësaj gjykate jo vetëm që ka filluar shqyrtimin p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.483Z

Topi dekreton ligjin e "përgjimeve"

Presidenti Bamir Topi dekretoi dje shpalljen e një sërë ligjesh të rëndësishme. Në mbështetje të neneve 84, pika 1 dhe 93 të Kushtetutës, kreu i shtetit dha miratimin për shpalljen e ligjit nr. 10172, datë 22.10.2009 "Për disa shtesa në ligjin nr. 9157, datë 04.12.2003 "Për përgjim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama