Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.471Z

Bllokohet shfuqizimi i ligjit 7501

• Pas 16 vjetësh nga zbatimi i tij, Kuvendi “varros” ligjin 7501 “Për tokën bujqësore”.BLEDAR HOTI Nisma e republikanëve ka gjetur vetëm mbështetjen e maxhorancës, pasi opozita ka shprehur votën kundër për rrëzimin e ligjit 7501, pasi nuk i cilëson të drejta ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.385Z

“Porta e Ligjit”

Elmaz Sherifi Në novelën “Procesi”, Franc Kafka ka edhe një esse të shkurtër me titull: “Para ligjit”. Sipas Kafkës, për t’u futur te porta e ligjit, duhej të kaloje nga një derëtar (roje). Një ditë derëtarit i drejtohet një fshatar, i cili dëshironte t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.786Z

Vullneti politik lulëzon sundimin e ligjit

Christopher Dell* Sot, më 17 janar, është hera e tretë që Kosova e pavarur feston Ditën e Ligjit. Kjo ditë ka për qëllim që njerëzit, kudo në botë, të mendojnë mbi sundimin e ligjit, se ccfarë do të thotë kjo, dhe për të drejtat dhe detyrat e të gjithë atyre që janë pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Antiduhani, specialistët tregojnë ndryshimet e ligjit

Shehu fajëson pushtetin vendor se nuk po bashkëpunon me strukturat e shëndetësisë N vitin e tret t hyrjes n fuqi t ligjit antiduhan, hartuesit, specialistt e shndetit publik dhe Ministria e Shndetsis jan drejt rrugs pr ndrhyrje n ligj. Zbatimi i ligjit n kto vite l pr t dshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.377Z

Komisioni Europian Ok ligjit te mbetjeve

var fbShare url httpvizionplusalkomisioni-europian-ok-ligjit-te-mbetjevesize smallbrbrKomisioni Europian i ka kthyer nje pergjigje pozitive qeverise shqiptare lidhur me ndryshimit qe ajo i ka bere ligjit te mbetjeve Pas kthimit per rishqyrtim nga president i republikes te ligjit qeveria kerkoi men

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.593Z

Kermabon: Prioritet, sundimi i ligjit

Shefi i misionit EULEX, Iv de Kermabon ka deklaruar se prioritet ne Kosoven e pavarur eshte sundimi i ligjit dhe barazia e qytetareve para tij. Ne nje interviste per agjencine “Beta”, Kermabon ka nenvizuar se per kete arsye duhet te rifilloje nga puna gjykata ne veri te Mitro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.316Z

Kërkohet ndryshim i Ligjit për Zgjedhje

Përgjegjësit e institucioneve që kanë organizuar zgjedhjet e para në Kosovën e pavarur dhe përfaqësues të shoqërisë civile kërkojnë ndryshim të Ligjit për zgjedhje. Gjatë konferencës dyditore me temën “Mësimet e nxjerra nga zgjedhjet 2009-2010” janë paraqitur një sërë prob

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama