Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.639Z

Rama: Barazia para ligjit utopi, kultura e pandëshkueshmërisë normë

“Angazhim për kthimin e besimit të qytetarëve tek drejtësia e këtij vendi”. Kështu ka deklaruar kryesocialisti Rama në tryezën e grupit të punës për drejtësi të kësaj partie. Gjatë fjalës së tij ai vur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.150Z

Shtyhet shqyrtimi i ligjit te imigracionit ne Senatin amerikan

Masa e debatueshme per reformimin e imigracionit do tu jepte dhjetra-mijera imigranteve te paligjshem ne moshe te re nje shans per te fituar nje status te ligjshem duke hyre ne universitet apo ne ushtri. Projekt-ligji quhet Ligji per Zhvillimin Lehtesimin dhe Arsimin e te huajve ose Dream Act. Yves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.226Z

BE kritikon 2 nene të ligjit: Regres për KLSH, Leskaj kërkon te ligjet opsionin për tatimet

Eksperti i BE-së që ka asistuar KLSH në përgatitjen e ligjit të ri të institucionit ka ngritur shqetësimin se propozimet qe synojnë ta pengojnë atë të auditojë administratën tatimore do të ishin një regres për Kontrollin e Lartë të Shtetit. Duke raportuar në Komisionin e ligjeve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.971Z

“Për Brukselin, nuk përbën shqetësim, vënia në zbatim e ligjit të Dosjeve”

Kristina Nagy, zëdhënëse e komisionerit për zgjerimin e BE Olli Rehn, prononcohet për ligjin e lustracionit në ShqipëriKristina Nogj, (Kristina Nagy) zëdhënëse e Olli Rehn, komisionerit për zgjerimin e BE, në një deklaratë ekskluzive për DË tha dje në Bruksel se, “BE do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.950Z

Ministria e Punës, së shpejti drafti i ligjit për mbrojtjen e fëmijëve

Kërkesa publike që Kryeministri Sali Berisha i drejtoi në qershor të vitit 2008 Ministrisë së Punës për marrjen e masave të veçanta me qëllim që në rrugët e Shqipërisë të mos ketë më asnjë fëmijë me dorë të shtrirë, është drejt plotësimit. Hartimi për herë të parë i n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.399Z

Grupi i PS-së, gati firmat për referendum kundër ligjit të plehrave

Mbledhja e djeshme e Grupit Parlamentar socialist u zhvillua pa praninë e kryetarit socialist, Edi Rama, i cili nuk ka munguar në mbledhjet e fundit. Gjatë mbledhjes që drejtohej nga kreu i grupit Gramoz Ruçi, është vendosur që deputeti Taulant Balla të thërrasë në interpelancë ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.447Z

“PS, sindikatë zaptuesish trojesh publike, dëshmi e përbuzjes së shtetit dhe ligjit”

Reagon deputeti Gent Strazimiri për deputetët roje pallatesh të Dashit dhe EdvinitGrupi parlamentar i PS është reduktuar ndjeshëm si pasojë e aplikimit të sistemit të dezhurnit në ruajtje të pallateve të paligjshme të Dashit dhe Edvinit. Nisur nga ky fakt Partia Demokratike reagoi dje,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama