Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.448Z

IMUNITETI I PABARAZISË PARA LIGJIT

Ylli MANJANI Sikur të gjithë të pandehurit që gjenden në paraburgim ose jo, të kishin të drejtë të jepnin konferenca për shtyp, do dëgjonim shumë histori spektakolare. Por të gjithë të pandehurit kanë një deklaratë të përbashkët: ndaj meje nuk ka PROVA! Normal, nuk ka njeri q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.680Z

Sundimi i ligjit, shtyn liberalizimin

Sundimi i ligjit vazhdon të jetë problemi kryesor i Kosovës në procesin e përmbushjes së kritereve të Udhërrëfyesit për Liberalizimin e Vizave. Në raportin e Misionit Faktmbledhës të Bashkimit Evropian, i cili si i plotë pritet t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.471Z

Bllokohet shfuqizimi i ligjit 7501

• Pas 16 vjetësh nga zbatimi i tij, Kuvendi “varros” ligjin 7501 “Për tokën bujqësore”.BLEDAR HOTI Nisma e republikanëve ka gjetur vetëm mbështetjen e maxhorancës, pasi opozita ka shprehur votën kundër për rrëzimin e ligjit 7501, pasi nuk i cilëson të drejta ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.385Z

“Porta e Ligjit”

Elmaz Sherifi Në novelën “Procesi”, Franc Kafka ka edhe një esse të shkurtër me titull: “Para ligjit”. Sipas Kafkës, për t’u futur te porta e ligjit, duhej të kaloje nga një derëtar (roje). Një ditë derëtarit i drejtohet një fshatar, i cili dëshironte t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.786Z

Vullneti politik lulëzon sundimin e ligjit

Christopher Dell* Sot, më 17 janar, është hera e tretë që Kosova e pavarur feston Ditën e Ligjit. Kjo ditë ka për qëllim që njerëzit, kudo në botë, të mendojnë mbi sundimin e ligjit, se ccfarë do të thotë kjo, dhe për të drejtat dhe detyrat e të gjithë atyre që janë pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Antiduhani, specialistët tregojnë ndryshimet e ligjit

Shehu fajëson pushtetin vendor se nuk po bashkëpunon me strukturat e shëndetësisë N vitin e tret t hyrjes n fuqi t ligjit antiduhan, hartuesit, specialistt e shndetit publik dhe Ministria e Shndetsis jan drejt rrugs pr ndrhyrje n ligj. Zbatimi i ligjit n kto vite l pr t dshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.377Z

Komisioni Europian Ok ligjit te mbetjeve

var fbShare url httpvizionplusalkomisioni-europian-ok-ligjit-te-mbetjevesize smallbrbrKomisioni Europian i ka kthyer nje pergjigje pozitive qeverise shqiptare lidhur me ndryshimit qe ajo i ka bere ligjit te mbetjeve Pas kthimit per rishqyrtim nga president i republikes te ligjit qeveria kerkoi men

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama