Rezultate te kerkimit per termin: +Limajt

Total: 1092
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.543Z

Konfirmohet aktakuza kundër Fatmir Limajt

Është konfirmuar aktakuza për krime lufte ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limajt, dhe nëntë personave të tjerë, ish-pjesëtarë të UÇK-së. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, avokati mbrojtës i Limajt, Tomë Gashi. Seanca për konfirmimin e aktakuzës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.935Z

Prilli i Limajt!

Me datën 8 dhe 10 të këtij muaji do të fillojë procesi gjyqësor kundër Fatmir Limaj në lidhje me dyshimet për keqpërdorimet në MTPT, ndërsa më 18 të po këtij muaji do të nis rigjykimi për rastin “Kleçka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.076Z

Fatmir Limajt i lexohet aktakuza, rrezikon 10 vite burg

Seanca gjyqësore e ndërprerë ndaj Fatmir Limajt dhe të tjerëve për shkak të problemeve të Limajt me dhëmbë, ka vazhduar në Pallatin e Drejtësisë. Limajt i është lexuar aktakuza me të cilën ai rrezikon të dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.041Z

Prishtinë, studentët në mbrojtje të Limajt

Fatmir Limaj duke hyrë në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë PRISHTINE- Organizatat studentore të Universitetit të Prishtinës kanë paralajmëruar sot protestë kundër ndalimit dhe gjykimit të nënkryetarit të Partisë Demokrtaike të Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh deputet në Kuvendin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.942Z

Serbia: Lirimi i Limajt, skandaloz

Ministri per Kosoven ne qeverine serbe, Goran Bogdanoviç / Foto arkiv Beogradi zyrtar ka reaguar për lirimin e Fatmir Limajt dhe tre bashkëluftëtarëve të tij, duke e quajtur “skandaloz”, të “turpshëm” dhe “poshtërues për viktimat”. Ministri për Kosovën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.504Z

Kilaj reagon ndaj Limajt

Nuk kaloi shumë kohë dhe Isni Kilaj, kryetar i komunës së Malishevës,m dhe kandidat i PDK-së për zgjedhjet e 3 nëntorit, reagoi ndaj Fatmir Limajt.  Qëndrimin e tij për mbështetjen e Iniciativës Qytetare të Malishevës, ai e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.921Z

Qeveria mirëpret lirimin e Limajt

Pas hedhjes poshtë të dëshmive të Dëshmitarit “X” nga turpi gjykues në rastin Kleçka, zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Hajredin Kuçi ka thënë se edhe njëherë po dëshmohet se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë një luftë e drejt dhe me norma nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama