Rezultate te kerkimit per termin: +Lituania

Total: 1086
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.790Z

Lituania merr kryesimin e OSBE

Vjene 31 dhjetor NOA - Lituania nga 1 janari merr per nje vit kryesimin e Organizates per Siguri dhe Bashkepunim evropian OSBE nga Kazakistani qe ka arritur pas me shume se nje dekade te mbaje samitin e ketij institucioni. Kjo eshte hera e pare qe nje shtet baltik merr kryesimin e OSBE-se d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.379Z

Lituania ratifikon protokollin Shqipëri-NATO

Lajmi konfirmohet nga kryetarja e Parlamentit shqiptar, Jozefina Topalli. Ajo nga ana e saj falenderoi parlamentin lituanez. Lituania është vendi i tretë që ndërmerr këtë vendim pas Hungarisë dhe SHBA-ve TIRANE-Parlamenti i Lituanisë ratifikoi protokollin e antërësimit të Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.707Z

Basket Lituania thyen parashikimet

brbrNje finale jashte cdo parashikimi Pas eliminimit surprize te organizatoreve te Frances pikerisht ne shtepi nga Spanja Lituania kaloi cdo parashikim te shoqerive te basteve duke ulur ne gjunje Serbine ne gjysmefinalen e dyte te finaleve te basketbollit evropian per meshkuj Ne Lile Valanciunas dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.139Z

Eurobasket 2013, Lituania mund Francën

Dje janë zhvilluar tre takimet e para të fazës së dytë në Kampionatin Evropian të basketbollit që po mbahet në Slloveni. Në grupin E, dje kanë fituar Lituania, Letonia dhe Serbia. Lituanezët, të cilët u kualifikuan në fazën e dytë vetëm falë fitores së fundit kundër Bosnje e Her

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.047Z

Lituania përkrah integrimin evropian të Kosovës

Lituania përkrah integrimin evropian të Kosovës. Gjatë takimit me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, ministri i Jashtëm i Lituanisë, Audronius Azubalis, vendi i të cilit kryeson me Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.961Z

Bukuroshja natyrale nga Lituania

Edita Vilkeviciute është bukuroshe dhe modele nga Lituania. Ajo ka lindur në janar të vitit 1989 në Kaunas të Lituanisë. Edita ka debutuar në Women Management. Ne vendin e saj njihet si bukuroshja natyrale.AdPlatformZone = {id: "8bc4ee166",format: "410x0"};

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.452Z

Lituania kujton sulmin sovjetik të 1991

Lituania shënoi 20 vjetorin e sulmit të dështuar sovjetik për të penguar shpalljen e pavarësisë së vendit balltik. "Nëse Lituania do të dorëzohej harta e Evropës do të ishte plotësisht e ndryshme sot", tha ish presiden

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama