Rezultate te kerkimit per termin: +Lituania

Total: 1086
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.523Z

Lituania merr presidencën e radhës të Këshillit të BE-së

Nga 1 Korriku Lituania do të drejtojë Presidencën e BE-së. Për herë të parë ky vend baktik merr përsipër drejtimin e presidencës së BE-së.  Gjatë gjashtë muajve të ardhshëm ky vend do të drejtojë fatin e Bashkimin Evropian. Dhe kjo ndodh për herë të parë. Kjo është një det

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.316Z

Lituania publikon dokumentat e ish shërbimit sovjetik

Qeveria e Lituanisë ka publikuar në internet një numër të madh dokumentash për aktivitetet e ish shërbimit sekret sovjetik, KGB, gjatë kohës kur shteti Baltik ishte në Bashkimin Sovjetik. Duke folur në Vilnius në ceremoninë me rastin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.906Z

Lituania kërkon angazhim të BE-së rreth Minskut

Lituania ka kërkuar një përgjigje të përbashkët të Bashkimit Evropian lidhur me ngjarjet në Bjellorusi. Javën e kaluar Minsku zyrtar refuzoi kërkesën e OSBE-së që të mbajë të hapur zyrën në kryeqytetin e Bje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

NATO, Lituania pro Shqipris

Lituania ka miratuar sot protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO.Me kt miratim nga ana e Parlamentit letonez, vendi baltik bhet i katrit q miraton n kt mnyr protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO, pas Hungaris, Letonis dhe Shteteve t Bashkuara t Ameriks. Me 25 shtator 2008, Senati amerikan e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.015Z

Tronditet Serbia, Lituania në finale të EuroBasketit

Lituania është finalisti i dytë i EuroBasketit 2015, ku në gjysmëfinale ka mposhtur favoritin për të fituar këtë turne, Përfaqësuesen e Serbisë, me rezultat të ngushtë 67:64. Kombëtarja e Lituanisë, e dominoi dhe i fitoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.365Z

Lituania i ka dhënë 150 tonë municione Ukrainës për të luftuar prorusët

Lituania i ka dhënë 150 tonë municione forcave qeveritare ukrainase që luftojnë kundër separatistëve prorusë në lindje të vendit, njoftoi dje ministri lituanez i Mbrojtjes, Juozas Olekas, Olekas deklaroi se vendi i tij i është përgjigjur kërkesës së Ukrainës duke shtuar se i përki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.733Z

Lituania e Serbia në gjysmëfinale

Lituania dhe Serbia janë dy gjysmëfinalistet e fundit të EuroBasket 2015, duke iu shtuar Francës dhe Spanjës në garën për titullin në basketbollin kontinental. Lituania vuajti, por në fund fitoi në shtesë përballë një tjet&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama