Rezultate te kerkimit per termin: +Lleshit

Total: 514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.523Z

Përkujtohet 10 vjetori i rënies së Komandant Lleshit

Nga Express më 25 maj 2011 në ora 20:30 Në Tërnoc të Madh të Bujanocit është mbajtur sot manifestimi qendror kushtuar 10 vjetorit të rënies së komandantit të UÇPMB-së, Ridvan Qazimit-alias Komandant Lleshit. Në praninë e qytetarëve, familjarëve të dëshmorëve, veteranëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.750Z

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretim të Sandër Lleshit

Kryeministri Edi Rama i ka ridërguar Presidentit Meta kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshajt në krye të ministrisë së Brendshme. Kreu i qverisë beson se pas 7 ditësh, Presidenti do të bindet për dekretimin e Sandër Lleshit  në krye të ministrisë së Brendshëm. Sapo kam rifirmos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.301Z

Rikthehet ish-nomenklatura? Çuni i Sul Bushatit emëron vajzën e Ismail Lleshit ambasadore

Komisioni i Politikës së Jashtme ka zhvilluar dje seancën dëgjimore me dy kandidatët për ambasadorë në OSBE dhe në Kanada. Konkretisht, Ministria e Jashtme ka propozuar si zëvendësuese të ish-ambasadorit të OSBE-së, Spiro Koçi, këshilltaren e ministrit të Jashtëm, Ravesa Lleshin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.771Z

Sot skadon afati për dekretimin e Sandër Lleshit

Sot është afati i fundit për dekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm nga ana e presidentit Ilir Meta. Kjo është hera e dytë që kryeministri Edi Rama çon për dekretim emrin e Lleshit dhe më herët Meta kishte thënë se do të respektonte afatin e përcaktuar në Kushtetutë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.134Z

KLD, shpallet vendi vakant pas largimit të Lefteri Lleshit, diskutohet shpërndarje e gjyqtarëve

Gazeta ShqipKëshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur paraditen e sotme, nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani për të diskutuar  rishpërndarjen e gjyqtarëve në gjykatat e rretheve dhe të Apelit. Drafti i paraqitur KLD-së për miratim, është përgatitur nga mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.476Z

Ndihmë financiare për familjen e Agim Lleshit

Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave u vendos që familjes së Agim Lleshit t’i jepet një ndihmë financiare me propozimin e ministrit të Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta. Familjes së këtij shtetasi do t’i jepet një ndihmë e menjëhershme financiare,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.719Z

Nishani publikon dekretin për shkarkimin e Sandër Lleshit, lirohen dhe dy gjeneralë të tjerë

Pasi ka shkarkuar në fshehtësi dhe heshtje të plotë gjeneral Sandër Lleshin, presidenti Bujar Nishani e ka publikuar më në fund dekretin në faqen e Presidencës. Nishani e ka shkarkuar Lleshin që në datën 21 maj, pa ia komunikuar këtij të fundit vendimin. Gazeta TemA pu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama