Rezultate te kerkimit per termin: +Lleshit

Total: 514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.301Z

Rikthehet ish-nomenklatura? Çuni i Sul Bushatit emëron vajzën e Ismail Lleshit ambasadore

Komisioni i Politikës së Jashtme ka zhvilluar dje seancën dëgjimore me dy kandidatët për ambasadorë në OSBE dhe në Kanada. Konkretisht, Ministria e Jashtme ka propozuar si zëvendësuese të ish-ambasadorit të OSBE-së, Spiro Koçi, këshilltaren e ministrit të Jashtëm, Ravesa Lleshin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.771Z

Sot skadon afati për dekretimin e Sandër Lleshit

Sot është afati i fundit për dekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm nga ana e presidentit Ilir Meta. Kjo është hera e dytë që kryeministri Edi Rama çon për dekretim emrin e Lleshit dhe më herët Meta kishte thënë se do të respektonte afatin e përcaktuar në Kushtetutë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.134Z

KLD, shpallet vendi vakant pas largimit të Lefteri Lleshit, diskutohet shpërndarje e gjyqtarëve

Gazeta ShqipKëshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur paraditen e sotme, nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani për të diskutuar  rishpërndarjen e gjyqtarëve në gjykatat e rretheve dhe të Apelit. Drafti i paraqitur KLD-së për miratim, është përgatitur nga mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.476Z

Ndihmë financiare për familjen e Agim Lleshit

Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave u vendos që familjes së Agim Lleshit t’i jepet një ndihmë financiare me propozimin e ministrit të Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta. Familjes së këtij shtetasi do t’i jepet një ndihmë e menjëhershme financiare,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.719Z

Nishani publikon dekretin për shkarkimin e Sandër Lleshit, lirohen dhe dy gjeneralë të tjerë

Pasi ka shkarkuar në fshehtësi dhe heshtje të plotë gjeneral Sandër Lleshin, presidenti Bujar Nishani e ka publikuar më në fund dekretin në faqen e Presidencës. Nishani e ka shkarkuar Lleshin që në datën 21 maj, pa ia komunikuar këtij të fundit vendimin. Gazeta TemA pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.211Z

Gjykata pushon padinë e divorcitmes Lefterie Lleshit e bashkëshortit

TIRANE- Gjykata e Tiranës vendos të pushojë dosjen e divorcit mes kryetares së KQZ Lefeteri Lleshit dhe bashkëshortit të saj Arjan Lleshi.Shkak i këtij vendimi është bërë mosparaqitja në sallën e gjyqit të paditësit Arjan Lleshi, dhe për pasojë gjyqtarja Irena Hoxha ka vendosur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.772Z

Dekretimi i Lleshit, Rama: Ka gjithmonë rrugëzgjidhje nëse ka vullnet të mirë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas dekretimit nga presidenti Meta të Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm. Në një postim në Twitter, Rama shkruan se edhe kur krisjet duken të pariparueshme gjithmonë ka një zgjidhje. Rama thotë se ministri i ri njeriu i duhur në vendin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama