Rezultate te kerkimit per termin: +Llojet

Total: 4875
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.188Z

Spitalet, blihen pak nga të gjitha llojet e medikamenteve

Pas krizës që kishte kapluar spitalet e vendit dhe kryesisht ato të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, pritet që të pajisen me nga pak nga të gjitha llojet e medikamenteve. Kjo është arritur, pasi ka përfunduar procedura për prokurimin e tyre. Burime pranë Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.738Z

BE po shqyrton të gjitha llojet e masave për Venezuelën

Komisioni Evropian është duke shqyrtuar të gjitha llojet e masave në përgjigje të tensioneve të rritura në Venezuelë, pas arrestimit të dy kritikëve të presidentit Nicolas Maduro, ka thënë një zëdhënëse e këtij komisioni. Janë duke vazhduar konsultimet me përfaqësuesit e vendev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.778Z

Marrëdhënie: Pesë llojet e miqve që duhet ti ketë kushdo

Miqësia është një dhuratë që ne i bëjmë vetes, ndaj më e mira që duhet bërë është të zgjedhim dhuratën e duhur në kohën e duhur për ta shijuar më shumë Njerëzit e ndiejnë nevojën për miqësi që në vegjëli dhe teksa rriten mësojnë gjithnjë e më mirë si të zënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.253Z

ISKSH: Jo të gjitha llojet e shërbimeve do të rimbursohen

Burime të ISKSH-së pohojnë se projektligji i ri i Sigurimeve Shëndetësore nuk parashikon rimbursimin e të gjitha shërbimeve Jo të gjitha llojet e shërbimeve mund të përfshihen në paketën e financuar nga Instituti i Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor. Kështu, nëpërmjet projektligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Çelësi i përgjigjeve për 8 llojet e tezave

16/06/2010 Rreth 38 mijë maturantë në të gjithë vendin kanë dhënë dje provimin e Matematikës Rezultatet e testimit sipas rregullores do të bëhen publike pas 15 ditësh Pranvera Kola Rreth 38 mijë maturantë kanë marrë pjesë gjatë ditë së djeshme në provimin e dytë të matu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.395Z

Open Data: Përveç detit, llojet e tjera të turizmit të pazhvilluara

Një hulumtim i Open Data Albania ka konkluduar se në Shqipëri është i zhvilluar vetëm turizmi bregdetar, prandaj lind domosdoshmëria të zhvillohen të gjithë nëndegët e tjera të turizmit, me qëllim rritjen e të ardhurave nga kjo industri. Duke iu referuar studimit në fjalë, ai citon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.134Z

Qeveria miraton ndryshimet në llojet e taksave kombëtare

Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave, qeveria ka miratuar disa ndryshime në llojet e taksave kombëtare për ushtrim veprimtarie në fushën e lojërave të fatit për baste sportive, baste për gara në pistë, për kazino, për kazino elektronike, për lotari kombëtare, për bin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama