Rezultate te kerkimit per termin: +Loja

Total: 9620
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Loja për Ionescon dhe Grotowskin

Numri i ri i revistës për teatër “Loja” shënon përvjetorët e dy personaliteteve të fushave të dramaturgjisë dhe regjisë, në njërën anë 100 vjetorin e lindjes së dramaturgut francez Eugene Ionesco dhe, nga ana tjetër, 10 vjetorin e vdekjes së regjisorit polak Jerzy Grotowski. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.593Z

"Angry Birds" shpallet loja më e mirë

Loja e famshme për smartphone, Angry Birds, është emëruar si loja më e mirë në Appy Awards për të dytin vit me rradhë.Loja, e cila është shkarkuar miliona herë në mbarë botën, ka të bëjë me lloje të ndryshme të zogjve që hidhen me llastiqe në drejtim të derrave me ngjyrë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.712Z

Loja me pantomime

03/05/10 01:00 Disa nga banorët kanë vendosur që të luajnë me pantomime. Kështu, përvec Klodit dhe Domit që rrinë në kopsht, katër banorët e tjerë të mbetur në shtëpi preferojnë që të kalojnë kohën duke luajtur. Ata ndahen në dy grupe: Jona-Miri dhe Mandi-Erioni duke fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.602Z

Loja e shishes zbulon sekrete

15/02/10 22:30 Në shtëpinë e në banorët flasin për Erjonin dhe penalizimin e tij dhe duken të shqetësuar për këtë gjë. Në shtëpinë e vjetër banorët e rinj së bashku me ata të vjetrit kanë vendosur që të luajnë. Ata vendosin të luajnë lojën e shishes, por si dënim hu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.096Z

Loja cinike me refugjatët

Në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë po mbretëron një gjendje shumë e rëndë e refugjatëve. Njerëzit po poshtërohen në mënyrën më të vrazhdtë. Politika cinike duhet të ndërpritet menjëherë, shkruan Bernd Riegert. BE ka dalë gjithmonë më i fortë nga krizat. BE ka gjetur z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.872Z

Loja e nokautit loja vdekjeprurese e adoleshenteve te trishtuar VIDEO

pp pTrendi i rri mizor i quajtur Loja e nokautit ka kapluar SHBA-te Lojtaret te cilet jane kryesisht adoleshente e pikasin nje kalimtar te cilin synojne ta nokautojne me nje te goditur Deri tani shtate vdekje jane shkaktuar nga kjo lojep pPsikologu Jeffery Garder ka thene se keta adoleshente jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.629Z

Biseda dhe loja

09/02/10 13:28 Banoret kane dale ne oborr dhe bisedojne me njeri-tjetrin. Disa duan qe te luajne por Olta thote se eshte e kote qe te kerkojne te luajne pasi idete per lojra nuk kane munguar, por banoret nuk kane dashur qe te luajne. Ajo thote qe te luajne me litar, ndersa te tjeret hedhin id

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama