Rezultate te kerkimit per termin: +Loja

Meta: total 1000 / total_found 9610 / time 0.004 / keyword[0] loja / docs[0] 9610 / hits[0] 11677 /
No Pic available
  • 2016-02-27

Xhaxhai bëri vrasje, ngujohet talenti i Vllaznisë dhe lojtari i Adës

Kjo, sepse burrat e shtëpisë, siç e do zakoni në veri, janë të detyruar të ngujohen nga frika se gjaksi mund ti vrasë. Gjakmarrja, ky fenomen fatkeq që nuk po gjen zgjidhje, prej një jave ka bërë që fisi Vecaj të ngujohet, mes të cilëve edhe dy futbollistët dhe babai i tyre tifoz. K

Altin Basha ngjit në skenë një dramë Made in Albania
  • 2016-02-25

Altin Basha ngjit në skenë një dramë Made in Albania

Për regjisorin është një sfidë, ndërsa për dramaturgun një premtim për t'i kthyer "nderin e humbur" dramës shqipe. Regjisori Altin Basha Regjisori Altin Basha dhe dramaturgu Stefan Çapaliku bëhen sërish bashkë, për t'i sjellë publikut pjesën e tretë të trilogjisë "Triologia Alba

Kur arti paralajmëron rrezikun
  • 2016-02-25

Kur arti paralajmëron rrezikun

Me Edi Hilën në një bisedë për qytetin, të shkuarën dhe artin Alda Bardhyli Bisedat me Edi Hilën nuk ndryshojnë shumë nga ndjesitë që të lënë pikturat e tij. Grija e ftohtë që ka veshur lehtë tablotë e mëdha që gjenden në hapësirën e COD (Kryeministri) në ekspozitën që art

Loja e pisët e Arabisë Saudite ndaj Rusisë
  • 2016-02-25

Loja e pisët e Arabisë Saudite ndaj Rusisë

Moska ka ulur në mënyrë domethënëse numrin e sulmeve në Siri duke qenë se po afrohet fati i armëpushimit, por ndërkohë sulmet turke në Azaz vazhdojnë me të njëjtin ritëm. Këshu ka deklaruar ministri i Mbrojtjes ruse, gjenerali Igor Konashenkov. Do të doja të nënvizoja që marr

Parku: Hapet loja, shoqërime, arrestime, padi e kundër-padi
  • 2016-02-24

Parku: Hapet loja, shoqërime, arrestime, padi e kundër-padi

Policia e Tiranës arrestoi dje dy persona që morën pjesë në protestën e opozitës kundër ngritjes së parkut të lojërave, ndërsa do të ndiqen penalisht në gjendje të lirë edhe ish-nënkryetari i Bashkisë Eno Bozdo dhe ish-deputeti demokrat Shkëlqim Babasi. PD dërgon materiale shtes

Helidon Haliti: Piktori në kërkim të fëmijërisë
  • 2016-02-24

Helidon Haliti: Piktori në kërkim të fëmijërisë

... e cila nuk ka humbur. Jeton brenda artistit, evokuar në imazhet që hedh në telajo si një epokë e mbushur me legjenda, ëndrra, e ku çdo imagjinatë kthehet në realitet... përmes penelit, ngjyrave dhe simboleve përmes së cilave piktori flet vizualisht. Helidon Haliti në një rrëfim t

No Pic available
  • 2016-02-23

Loja e re e Telekom Albania, fituesit do ndjekin ndeshjet e Bayern Munich

Telekom Albania sjell për sportdashësit shqiptarë mundësinë e artë për të ndjekur në Allianz Arena supersfidën Bayern München-Juventus, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kampionevë Në @Telekom Community Store është prezantuar për herë të parë mekanizmi i lojës promocionale që nis