Rezultate te kerkimit per termin: +Loja

Meta: total 1000 / total_found 9610 / time 0.004 / keyword[0] loja / docs[0] 9610 / hits[0] 11677 /
No Pic available
  • 2019-01-05

Zjarri përfshin një ndërtesë në Poloni, vdesin 5 adoleshente

5 adoleshente kanë humbur jetën në Poloni, pasi një zjarr i madh shpërtheu, teksa ato po luanin lojën arratisja nga dhomat. Vajzat, të gjitha 15 vjeçe, po vizitonin një atraksionin turistik në qytetin e Koszalin për të festuar një ditëlindje. Zjarri i përmasave të mëdha nisi rreth

No Pic available
  • 2019-01-03

Bluza e kuqe e kooperativistes

Me bluzën e kuqe dhe buzëqeshjen në fytyrë , kooperativistja në pikturën e Ferdinand Pacit duket e lumtur. Ka një gëzim në telajot e Pacit, që jepet përmes ngjyrave që zgjedh e siluetave njerëzore. Piktori Ferdinand Paci i përket artistëve shqiptarë të gjysmës së dytë shekullit

Kuqezi 2018
  • 2019-01-01

Kuqezi 2018

Kombëtarja shqiptare përmbylli një nga vitet më të komplikuara, teksa në 9 takime të zhvilluara, regjistroi vetëm dy fitore, një barazim dhe plot 6 humbje. Plot 53 lojtarë ka ftuar Christian Panucci gjatë kësaj kohe te kuqezinjtë, duke u dhënë mundësinë 46 të tillëve, të tregojn

Manchester United nuk ndalet, vjen fitorja e tretë radhazi
  • 2018-12-30

Manchester United nuk ndalet, vjen fitorja e tretë radhazi

Manchester United i transformuar tërësisht pas largimit të Jose Mourinhos, ndërsa Paul Pogba i rilindur dhe në versionin e tij më të mirë. Djajtë e Kuq fituan me një rezultat tenistik 4-1 me Bournemouthin në Old Trafford, duke siguruar suksesin e tretë radhazi nën drejtimit Ole Gunnar S

PD: Veliaj, roli prej budallai dhe loja me paditë nuk të shpëtojnë
  • 2018-12-27

PD: Veliaj, roli prej budallai dhe loja me paditë nuk të shpëtojnë

Nëpërmjet zëdhënës së saj, Partia Demokratike shprehet se Veliaj kapet në flagrancë duke gënjyer për ndryshimin e shtratit të Lumit të Lanës. Sipas Ina Zhupës, një vit më parë Veliaj deklaroi nisjen e punimeve dhe pas zbulimit të skandalit tha se projekti nuk është emergjencë p

No Pic available
  • 2018-12-25

Levy Strauss dhe mbrojtja e kulturave

Njeriu që para disa vitesh festoi shekullin e vet, nuk ishte një banor i zakonshëm, por ai me të drejtë mund të quhet mendimtari i shekullit, jo thjesht për moshën e tij, por për atë çka ai solli në shkencat humane dhe kulturën botërore. Ky është akademiku francez Claude Levi-Strauss

No Pic available
  • 2018-12-22

Reali e mbyll vitin me trofe, triumfon në Botërorin e Klubeve

Reali i Madridit i shtoi palmaresit të tij një tjetër trofe të Botërorit për Klube, i katërti i fituar nga klubi meregues pas sukseseve të arritura në vitet 2014, 2016 dhe 2017. Skuadra e drejtuar nga Santiago Solari fitoi thellë 4-1 me Al Ain në Zayed Sports City Stadium të Abu Dhabit,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama