Rezultate te kerkimit per termin: +Loja

Meta: total 1000 / total_found 9610 / time 0.004 / keyword[0] loja / docs[0] 9610 / hits[0] 11677 /
Mema: Fatin e kemi pasur kundër, shpresojmë të na rikthehet
  • 2018-12-21

Mema: Fatin e kemi pasur kundër, shpresojmë të na rikthehet

Fati ka qenë kundër Tiranës, por një ditë do të kthehet ti buzëqeshë bardhebluve, madje duke nisur që nga sfida me Flamurtarin. Kjo është bindja e trajnerit të kryeqytetasve, Ardian Mema, i cili është i ndërgjegjshëm së në Superiore mund të mposhtësh këdo, ashtu si mund të dor

DY LETRA PËR KOSOVËN
  • 2018-12-20

DY LETRA PËR KOSOVËN

Nga Fadil LEPAJA Kosovës i kanë ardhë dy letra. Dikur letrat ishin mënyra kryesore e komunikimit, në largësi. Qytetarët, apo më mirë me thanë populli, se qytetarë nuk kishte asokohe, shumica ishin analfabet. Prandaj, askush nuk u shkruante letër njerëzve të thjesht, përpos kur shteti

Mou thumbon Klopp: Trofetë janë ata që vlejnë më shumë
  • 2018-12-15

Mou thumbon Klopp: Trofetë janë ata që vlejnë më shumë

Jose Mourinho me Manchester Unitedin do të tentojnë të dielën që të ndalin ecurinë pozitive të Liverpoolit, por sfida ka filluar që në konferencën e sotme për shtyp. Tekniku portugez ka shigjetuar rivalin e tij te Liverpooli, Jurgen Klopp, duke theksuar se më shumë se loja e bukur, vle

No Pic available
  • 2018-12-10

Skandali në Komisariatin e Kavajës, 2.5 mln lekë për gjurmët e gishtave (Foto)

Fiks fare nisi mbrëmjen e së hënës denoncimin e një skandali që ndodh në Policinë e Shtetit. Sekserë, që tregojnë se kanë lidhje me punonjës të Komisariatit të Policisë së Kavajës, marrin përsipër që të shesin provat e vendngjarjes. Bëhet fjalë për një grabitje të ndodhur

Teuta dhe Partizani, tension e barazim mes rrebeshit
  • 2018-12-08

Teuta dhe Partizani, tension e barazim mes rrebeshit

Sfida spektakolare mes Teutës dhe Partizanit, është mbyllur në barazim 1-1 në Niko Dovana”. Teuta tenton portën që në fillim me Kamara, por Alban Hoxha do të mposhtej në minutën e tetë nga Gashi, që shndërron në gol me kokë, një top që i erdhi nga goditja e këndit. Festa ës

Pse sëmuremi kur bën ftohtë? Pyetje & përgjigje për virozat e sezonit
  • 2018-12-05

Pse sëmuremi kur bën ftohtë? Pyetje & përgjigje për virozat e sezonit

A na mbron shalli kundër dhimbjes së fytit? Pyetje dhe përgjigje? Çdo vit, kur ulen temperaturat, përballemi me ftohjet, kollën dhe gripin e  frikshëm. Por, a është i ftohti që na sëmur dhe pse? Përgjigjet për këtë i jep Dr. Fabrizio Pregliasco, virolog dhe studiues i Shkencave Mjek

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut
  • 2018-12-05

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut

Atëherë kur nuk pritej që mes qeverisë dhe opozitës të kishte konsensus, pasi kryedemokrati Lulzim Basha kishte theksuar se nuk kthehen në Kuvend apo Komisionet Parlamentare pa garantuar zgjedhje të lira dhe largimin e qeverisë së krimit, ka ndodhur edhe supriza e madhe. Deputetë të mazh