Rezultate te kerkimit per termin: +Loja

Meta: total 1000 / total_found 9610 / time 0.005 / keyword[0] loja / docs[0] 9610 / hits[0] 11677 /
Rrëfehet Gega: Ja pse e lashë Amerikën për Partizanin!
  • 2018-12-02

Rrëfehet Gega: Ja pse e lashë Amerikën për Partizanin!

Në emisionin Zona Gol, në SuperSport, mbrëmjen e sotme ishte i ftuar trajneri i Partizanit, Skënder Gega, i cili këtë verë la Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të drejtuar klubin e kuq. Ditën e premte, Partizani mposhti me përmbysje 2-1 Tiranën në derbi, një sfidë që nga shumë

Arsenali përmbys Totenhemin me një goleadë
  • 2018-12-02

Arsenali përmbys Totenhemin me një goleadë

Arsenal ka mposhtur 4-2 Tottenham në derbin e çmendur të Londrës Veriore. Atmosfera ishte elektrizuese në Emirates dhe ndeshja ishte një nga më të bukurat e viteve të fundit, me gola, kartonë të kuqë e të verdhë, sherr mes lojtarëve dhe spektakël. Në fund ishin Topçinjtë ata që f

Shkrepjet e ndaluara, 10 vendet që nuk mund të fotografohen
  • 2018-11-27

Shkrepjet e ndaluara, 10 vendet që nuk mund të fotografohen

Nga Kulla Eifel (natën dhe e ndriçuar) te zyrat e postës amerikane Kisha e Sistines në Romë, kalaja e mbretit Ludwig në Bavari dhe Taj Mahal në Indi janë vetëm disa nga vendet e papritura ku kamera është jashtë kufijve dhe vetja është e paimagjinueshme. Gjithashtu për shkak se, siç n

Hysaj i del në mbrojtje Panuccit. Grezda: Skuadra që duam!
  • 2018-11-21

Hysaj i del në mbrojtje Panuccit. Grezda: Skuadra që duam!

Elseid Hysaj e analizoi kështu suksesin e Shqipërisë ndaj Uellsit në intervistën e tij pas ndeshjes. Sa të erdhi keq për atë skuadër që pe në Loro Boriçi? Shumë keq të shikoja skuadrën të vuante në fushë, por i kënaqur që të mos e humbim këtë vit me humbje. Ne humbën ndaj Sko

Katastrofë! Skocia shkërmoq kuqezinjtë, yjet e Panuccit pësojnë 4 gola
  • 2018-11-18

Katastrofë! Skocia shkërmoq kuqezinjtë, yjet e Panuccit pësojnë 4 gola

Ndër vite Kombëtarja shqiptare është përballur me kundërshtarë të ndryshëm, nga ato më të dobëtat, deri të ato elitaret, që i kanë dhënë tonin futbollit botëror, por vështirë të gjesh në histori, një makth si ky që kuqezinjtë përjetuan mbrëmjen e sotme në Loro Boriçi, ku

Përfundon pjesa e parë, kuqezinjtë shohin tmerr me sy
  • 2018-11-17

Përfundon pjesa e parë, kuqezinjtë shohin tmerr me sy

Duhej të ishte lideri që do të udhëhiqte Kombëtaren kuqezi drejt suksesit, por Mërgim Mavraj katranosi gjithçka pasi la skuadrën me 10 futbollistë pas vetëm 23 minutash lojë. Që nuk do të ishte mbrëmja e kapitenit u pa që në minutën e dytë, kur Mavraj gaboi pozicionim dhe më pas r

GABIM I (PA)VETËDIJSHËM NË PROTOKOLL
  • 2018-11-15

GABIM I (PA)VETËDIJSHËM NË PROTOKOLL

Nga Fadil LEPAJA “Shteti i rrejshëm, imagjinar, gjithsesi jo ekzistues i Kosovës, si e quajnë me përkëdhelje në Serbi, udhëtoi për në Paris. Krah për krah me Serbinë, Kosova mori pjesë si aleate, si fituese, në festimin e 100 vjetorit të përfundimit të luftës së parë botëro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama