Rezultate te kerkimit per termin: +Loja

Meta: total 1000 / total_found 9610 / time 0.004 / keyword[0] loja / docs[0] 9610 / hits[0] 11677 /
Debutim me fitore për Memellin, Laçi triumfon në Gjirokastër
  • 2018-11-03

Debutim me fitore për Memellin, Laçi triumfon në Gjirokastër

Pas 2 humbjesh radhazi, Laçi u rikthye te fitorja në kampionat pasi mposhti 1-0 Luftëtarin brenda në Gjirokastër. Vendosi goli me gju i Ndriçim Shtubinës në minutën e 79-të, me Migen Memellin që e nisi me fitore aventurën e tij si trajner i parë te kurbinasit. Largimi i trajnerit Mërgj

Legjenda e Liverpool: Blerja e Shaqirit, bast i fituar nga Kloop!
  • 2018-10-31

Legjenda e Liverpool: Blerja e Shaqirit, bast i fituar nga Kloop!

Xherdan Shaqiri është duke shkëlqyer me Liverpool, duke rezultuar vendimtar në tre ndeshjet e fundit në Premier League, me 3 asist dhe një gol. Kosovari që luan me kombëtaren zviceriane është kthyer në benjaminin e tifozerisë së The Reds njëjtë si Momo Salah dhe vlerësimet për të n

No Pic available
  • 2018-10-30

Mërgjyshi mungon në stërvitje, pranon largimin nga Laçi

Artan Mërgjyshi nuk ka qenë prezent sot në seancën stërvitore të Laçit, në vigjilje të transfertës së vështirë me Luftëtarin. Burime pranë futbollistëve bëjnë të ditur se 50-vjeçari është larguar pas përfundimit të analizës taktike të duelit që u mbyll me humbje ndaj Kuk

PRESIDENTI, ËSHTË LAKURIQ!
  • 2018-10-25

PRESIDENTI, ËSHTË LAKURIQ!

Nga Fadil LEPAJA Njëri e bënë popullin me lot, e tjetri me gaz. Sipas skenarit, krejt përfundon me një të qeshur kolektive me lot, pastaj, pas liberalizimit, populli i lumtur e lë Kosovën në duar të pronarëve, dhe do të shkojë kah të dojë vet, i qetë se vendin po e lë në duar të s

Pakti bërthamor, Rusia: Armë të reja, rivendosim ekuilibrin me SHBA
  • 2018-10-23

Pakti bërthamor, Rusia: Armë të reja, rivendosim ekuilibrin me SHBA

Për Trump duket se është një lojë tërheqja nga traktatet ndërkombëtare, pasi e kishte aplikuar më parë këtë me Japoninë, Meksikën, Kanadanë e Iranin, por tashmë që kërcënimet e tij ia ka drejtuar Rusisë, pamja është errësuar dhe loja mund të ketë psoja të rënda të ngjashm

Shkëlqen Seferi me dopietë, por Shpresat mbyllin Europianin me zhgënjim
  • 2018-10-16

Shkëlqen Seferi me dopietë, por Shpresat mbyllin Europianin me zhgënjim

Dy golat e Taulant Seferit nuk i mjaftuan Shqipërisë së 21-vjeçarëve për të marrë fitoren e dytë në grupin 2 dhe për ti mbyllur eliminatoret e Europianit me një sukses. Ndaj Estonisë së vendit të fundit skuadra e Alban Bushit nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 edhe pse ishte dy

Bekim Balaj: Më vjen keq, por treguam karakter
  • 2018-10-15

Bekim Balaj: Më vjen keq, por treguam karakter

I keqardhur Bekim Balaj jo vetëm për faktin se nuk arriti të shënonte por më tepër për mënyrën sesi Shqipëria pësoi golin e parë që ndikoi në humbjen e kuqezinjëve ndaj Izraelit. Në intervistën e tij për Supersport, sulmuesi i Akhmat Grozny-it e analizoi kështu humbjen e sotme. P