Rezultate te kerkimit per termin: +Lojerave +Olimpike

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.824Z

Mynihu kandidon per Lojerat Olimpike 2018

Por a do te shkoje cdo gje mire per kandidaturen e Mynihut per tu bere nikoqir i lojerave olimpike. Pas muajsh me falimentime dhe avari te merkuren me 6 tetor 2010 projekti ambicioz mori miratimin e Keshillit te qytetit te Mynihut te keshillit komunal te Garmisch-Partenkirchenitsi dhe te qeverise s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.314Z

Revolucion ne Lojerat Olimpike

Ndryshim revolucionar per Lojerat Olimpike Ne te ardhmen disa nga garat olimpike do te mund te zhvillohen edhe ne qytete apo madje edhe shtete te tjera dhe jo vetem ne seline zyrtare te Lojeravebr br Komiteti Olimpik Nderkombetar votoi unanimisht duke bere dhe modifikimet relative ne Karten Olimpi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.710Z

Afrohen Lojerat Olimpike te Londres

Olimpiada e Londres eshte me pak se njeqind dite larg. Anembane botes shume konkurrenteve u duhet ende te kualifikohen per te marre pjese ne garat gjate gjashtembedhjete diteve te aktivitetit. Te tjere sportiste po hyjne ne javet e fundit te trajnimit. Kryeqyteti britanik eshte pothuajse gati per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.206Z

FOTOT/ E dashura e Putin mban pishtarin e Lojërave Olimpike

Vazhdon të ngjallë shumë diskutim ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike në Sochi të Rusisë. Deri më tani dështimi më i madh mund të konsiderohet fakti që një nga rrathët olimpikë nuk u ndez. Por jo vetëm kaq. Maskota e ariut ishte e frikshme për disa media, ndërkohë që pish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.293Z

Garat olimpike hyne ne diten e katert

Garat dhe ndeshjet e Lojerave Olimpike te Pekinit hyne ne diten e katert. Deri tani jane fituar te 13 medalje te arta duke thyer 3 rekorde boterore. Dje Komiteti Olimpik Nderkombetar shpalli se ne kontrollin e stimuluesve te Lojerave Olimpike te Pekinit, ciklistja spanjolle Maria Isabel Moreno u zbu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.274Z

Sportistet e Lojërave Olimpike zhvishen për revistën Playboy

KUJDES: FOTO +16 Lojërat Olimpike mund të jenë kaq seksi. Disa prej sportisteve më të mira gjermane janë zhveshur për të pozuar për numrin e radhës të revistës Playboy. Të paktën këtu e kanë fituar medaljen e artë. Ndajeni këtë me të tjerët:NdarjeFacebook Foto 1 nga 16

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.896Z

Konkurues per Lojrat Olimpike 2018 edhe Pyeongcang

Planin me kompakt dhe me eficient sportiv ne historine e Lojerave Olimpike Dimerore - kete premton deklarata per shtyp e kandidatit koreanojugor qytetit Pyeongcang. Fjale te medha te cilat mund te verifikohen shpejt. Dan Moon i njeh mire lojerat olimpike dimerore. Ai eshte koordinator per sporti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama