Rezultate te kerkimit per termin: +Londra

Total: 3239
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.309Z

FOTOT/ Londra? Jo, është Belshi në Elbasan

Fotot e mëposhtme tregojnë se si do të tansformohet Belshi falë programit të Rilindjes urbane. Tashmë punimet kanë nisur, ndërsa fotot janë postuar nga kryeministri Edi Rama. Liqeni i vogël në zemër të Bashkisë së re Belsh dhe mjedisi përreth tij, pas një rrënimi e braktisjeje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.504Z

Lojrat Olimpike, Rog: Londra ndryshe nga Pekini

Presidenti i Komitetit Olimpik Nderkombetar, Zhak Rog ka kerkuar qe Londra te mos imitoje Pekinin ne organizimin e Lojrave Olimpike pas 4 vjetesh. Gjate nje vizite ne kryeqytetin anglez, Rog ka falenderuar organizatoret angleze per punen e mire qe kane bere deri tani, edhe pse bota po ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.703Z

Fotot e rralla, Londra gjatë Luftës së II Botërore

Ditet e fundit jane publikuar ne web disa foto te Londres qe i perkasin diteve te Luftes se II-te Boterore. Fotot jane me ngjyra dhe te pabublikuara me pare.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.398Z

FOTOT/ Londra në ditët e errëta të L2B

Këto foto janë kryer në Londër në fundin e Luftës së Dytë Botërore. Tregojnë rrënimin që la pas lufta dhe festimet për fundin e saj. Ato janë kryer me Dufaycolor, një proces pak i njohur i fotografisë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.638Z

Londra Kujdes ne Libi

Londra paralajmëroi të gjithë shtetasit e saj në Libi të braktisin menjëherë Bengazin pas informacioneve për sulme të mundshme terroriste ndaj shtetasve perëndimorë. Në njoftimin e Ministrisë së Jashtme britanike thuhet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.542Z

Londra nën “shtetrrethim”

Forcat e sigurisë në Londër janë në gjendje të gatishmërisë së lartë. Aeroplanët janë të gatshëm, raketat tokë-ajër janë vendosur në pallate të larta. Marina patrullon lumin Themse. Por a mjaftojnë këto masa?Më 6 korrik 2005 u vendos që Lojërat Olimpike 2012 të mbahen në Lo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.531Z

Londra nën ujë, përmbytje rekord

Moti Lumi Tejms kërcënon mijëra shtëpi përgjatë brigjeve në të gjithë Anglinë e Jugut Mijëra shtëpi përgjatë lumit Temjs të Londrës kërcënohen nga përmbytjet për shkak se niveli i ujit vijon të rritet. Autoritetet kanë dhënë alarmin për rrezikun shumë të madh të përmbytj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama