Rezultate te kerkimit per termin: +Londra

Total: 3239
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.418Z

‘Londra 2012’, rekord audience

Olimpiada e Londrës mund t’i thyejë të gjitha rekordet e shtrirjes së audiencës. Përparimi i hatashëm i teknologjisë në katër vitet e fundit, jep shenja se Olimpiada 2012 do të jetë evenimenti më i shikuar në krahasim me atë të katër viteve më parë në Pekin. Shtimi i numrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.812Z

Londra kaplohet nga mjegulla

Londra dhe pjesë të tëra të jugut të Anglisë janë përfshirë për dy ditë rresht nga një mjegull e dendur, që ka detyruar pezullimin e dhjetëra fluturimeve në aeroportin e Heathrowt.Dhjetë aeroplanë qe duhet te niseshin edhe nga aeroporti London City u detyruan te qëndrojnë në tok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.808Z

Londra gati për të mirëpritur botën

Nga Arben Manaj Londër   Shtatë vjet përgatitje dhe tanimë kanë ngelur orë nga ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike të Londrës, të tretat në historinë e kryeqytetit britanik që nga viti 1908. Londra është gati për të mirëpritur botën. Organizatoret janë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.496Z

Londra, Kyeqyteti europian I kokainës

Pas një seri testesh të kryera mbi ujrat e zeza në 42 qytete, ekspertët e Qëndrës së Monitorimit Europian të Drogës kanë dalë në përfundimin se Londra është qyteti europian më përdorimin më të madh të drogës, duke lënë pas kryeqytetin francez apo edhe Amsterdamin. Të dhënat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.154Z

Londra debon dy diplomate iraniane

Kryeministri i Britanise, Gordon Braun, njoftoi se Londra ka debuar dy diplomate iraniane si kunderpergjigje ndaj vendimit te Teheranit per te larguar dy diplomate britanike nga Irani. Braun u tha deputeteve se veprimi i Iranit ishte nje “hap i pajustifikueshem” dhe se akuzat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.050Z

Londra lëshon urdhër arrestin për Ilir Kumbaron

LONDRA- Londra lëshon urdhër arresti për ish agjentin e SHIK- ut Ilir Kumbaro. lajmi publikohet në britaniken Daily Mail, e cila shkruan se një gjykatë në londër lëshoi sot urdhër arrestin për Kumbaron. Ish-shefi i shërbimeve sekrete, akuzohet për zhdukjen e biznesmenit shqiptaro-maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.311Z

Foto/ Nuk është Londra, por Belshi por pas rilindjes

Foto 1 nga 12 Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar sot, projektin e ri urbanistik të qytetit të Belshit dhe liqenit të tij. Rama shkruan në profilin e tij të Facebook-ut se: "liqeni i vogël në zemër të bashkisë së re Belsh dhe mjedisi përreth tij, pas një rrënimi e braktisje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama