Rezultate te kerkimit per termin: +Londra

Total: 3239
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.542Z

Londra nën “shtetrrethim”

Forcat e sigurisë në Londër janë në gjendje të gatishmërisë së lartë. Aeroplanët janë të gatshëm, raketat tokë-ajër janë vendosur në pallate të larta. Marina patrullon lumin Themse. Por a mjaftojnë këto masa?Më 6 korrik 2005 u vendos që Lojërat Olimpike 2012 të mbahen në Lo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.531Z

Londra nën ujë, përmbytje rekord

Moti Lumi Tejms kërcënon mijëra shtëpi përgjatë brigjeve në të gjithë Anglinë e Jugut Mijëra shtëpi përgjatë lumit Temjs të Londrës kërcënohen nga përmbytjet për shkak se niveli i ujit vijon të rritet. Autoritetet kanë dhënë alarmin për rrezikun shumë të madh të përmbytj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.392Z

Zgjerohen protestat, Londra në kaos

Protestat në Londër kanë hyrë në ditën e pestë në formën më të dhunshme që nga trazirat e viteve 80, duke detyruar kryeministrin David Kameron që të mbledhë Parlamentin në përpjekje për të gjetur një zgjidhje.Policia në Londër njoftoi se do të nisë përdorimin e plumbave plas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.111Z

Londra i del para të keqes, stërvitje gjigande anti-terror në qytet

U zhvillua në Londër stërvitja më e madhe anti-terrorizëm e kohëve të fundit me emrin e koduar "Strong Tower". Rreth njëmijë agjentë të policisë simuluan për dy ditë sulme vdekjeprurëse terroriste, të krahasueshme me ato të ndërmarra kohët e fundit në Paris, në redaksinë e Cha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.418Z

‘Londra 2012’, rekord audience

Olimpiada e Londrës mund t’i thyejë të gjitha rekordet e shtrirjes së audiencës. Përparimi i hatashëm i teknologjisë në katër vitet e fundit, jep shenja se Olimpiada 2012 do të jetë evenimenti më i shikuar në krahasim me atë të katër viteve më parë në Pekin. Shtimi i numrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.812Z

Londra kaplohet nga mjegulla

Londra dhe pjesë të tëra të jugut të Anglisë janë përfshirë për dy ditë rresht nga një mjegull e dendur, që ka detyruar pezullimin e dhjetëra fluturimeve në aeroportin e Heathrowt.Dhjetë aeroplanë qe duhet te niseshin edhe nga aeroporti London City u detyruan te qëndrojnë në tok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.808Z

Londra gati për të mirëpritur botën

Nga Arben Manaj Londër   Shtatë vjet përgatitje dhe tanimë kanë ngelur orë nga ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike të Londrës, të tretat në historinë e kryeqytetit britanik që nga viti 1908. Londra është gati për të mirëpritur botën. Organizatoret janë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama