Rezultate te kerkimit per termin: +Lorenc +Vangjeli

Total: 377
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.707Z

Ikja e Adrian Klosit

Share Nga Lorenc Vangjeli Jetëvdekja është një rrugë me një kah të vetëm. Eshtë një rrugë, fundi i së cilës është i kushtëzuar që në nisje. Është një rrugë, të cilës, mes kujtesës dhe harresës, mund ti numërohen të gjithë metrat e përshkruar. Në fund të saj, që ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.387Z

Militantët, ata që humbasin kur fitojnë

Lorenc Vangjeli Dy kandidatët kryesorë në garën e Tiranës, Veliaj dhe Kosova, por dhe gjithë kandidatët e tjerë të bashkive të vendit, duke nisur nga Shkodra me Bazhdarin e Ademin e për të mos përfunduar me Dakon e Dumën në Durrës, kanë përshtatur temën kryesore të shqetësime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.161Z

Një verë e thatë pa opozitë

Nga Lorenc Vangjeli   Vetëm mërzi nuk ka në Shqipëri. Sidomos në verë. Dynjaja nxiton të shkojë në plazh; Durrësi, fjala vjen, është një destinacion lehtësisht i arritshëm për gjithkënd dhe aty mund të kalohet një fundjavë me shpenzime minimale: karburanti i makinës plus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.620Z

Berisha rrëmbeu me furgon Fevziun dhe Andi Bushatin në vitin 1996

Analisti dhe këshilltari i Kuvendit, Lorenc Vangjeli ka komentuar gjithashtu debatin në distancë mes deputetit të PD-së, Sali Berisha dhe gazetarëve Blendi Fevziu dhe Andi Bushati. Në një shkrim të tijin botuar në "Javaneës", Vangjeli thotë se në vitin 1996, Berisha ka urdhëruar rrëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.195Z

Nisma, 50 intelektualë mbështetin grevën e PS-së

Akademikë, shkrimtarë, artistë dhe gazetarë vizitojnë mjediset e grevës TIRANË – Të paktën 50 intelektualë nga të gjitha fushat kanë dalë në mbështetje të grevës së organizuar nga deputetë dhe simpatizantë të Partisë Socialiste. Akademikë, shkrimtarë, artistë, studiues dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.572Z

Fizikë dhe politikë

Nga Lorenc Vangjeli   Ka një ligj në fizikë që mund të përdoret lehtësisht edhe në politikë: çfarë hidhet përpjetë në qiell, qoftë kjo pështymë apo mallkim politik, herët a vonë do të bjerë sërish në tokë. Dhe kjo në rastin më të mirë sepse mund të bjerë edhe gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.789Z

2 Prilli i opozitave

Nga Lorenc Vangjeli Mund të jetë mallkim. Mund të jetë një nga ato shenjat misterioze me të cilat Fati shënjon fatin e një individi. Mund të jetë një nga ato lidhje shkak-pasojë e pastaj sërish në të kundërt, pasojë e shkak, që nuk arrijnë të shkëputen nga njëra-tjetra edhe kun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama