Rezultate te kerkimit per termin: +Lorenc +Vangjeli

Total: 377
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.115Z

Vangjeli: Mediu dhe Basha, jashte qeverise

Analisti Lorenc Vangjeli ka theksuar se kryeministri Berisha nuk duhet te kishte pranuar ne qeveri Fatmir Mediun dhe Lulezim Bashen, dy ministrat e qeverise se kaluar qe jane ne ndjekje penale nga drejtesia shqiptare. Ai theksoi se ai dhe nje grup gazetaresh kane kerkuar mosperfshirjen ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.685Z

Kartat, Vangjeli: Qeveria nuk ka nje strategji

“Qeveria nuk kishte nje plan konkret per subvencionimin e qytetareve per marrjen e kartave te identitetit”. Ky eshte mendimi i analistit, Lorenc Vangjeli i cili theksoi se qeveria me kalimin e kohes po leshon fale presionit te opozites.“I vene perpara presionit te opozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.195Z

Basha sherr me Lorenc Vangjelin pse i permendi 21 janarin: Je i shitur i qeverisë

Kreu i PD-së Lulzim Basha, është përplasur sot pasdite me gazetarin Lorenc Vangjeli, teksa jepte prononcime në Studio e Hapur të Eni Vasilit.Ka qenë një pyetje e Vasilit çka ka ngrehur gjakrat në emision. Kjo e ka pyetur Bashën për 21 Janarin, dhe ai nuk është përgjigjur. Pas kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.685Z

Vangjeli: Qeveria, mjaft me lobingun e NATO-s

Analisti Lorenc Vangjeli ka deklaruar se politika shqiptare, ne vecanti mazhoranca qeverisese duhet te mos vazhdoje me t’i trumpetoje anetaresimit te vendit ne NATO. Sipas tij, ka aspekte te tjera tek te cilat qeveria duhet te perqendrohet. “Nese ne vazhdojme te flasim per NA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.913Z

Vangjeli Probleme te renda me listat

Lorenc Vangjeli është shprehur se në prag të zgjedhjeve lokale të 8 Majit ka probleme të rënda me listat e votuesve. Analisti, duke folur në emisionin Top Story në Top Channel, theksoi se është e rëndësishme që Shqip&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.813Z

Vangjeli: Ne 18 vjet tranzicion, shpresa te kota

“Demokracia jone ne 18 vjet, ne kete tranzicion te pafund, rezultoi nje shprese e kote”. Keshtu deklaron analisti Lorenc Vangjeli, i cili duke folur ne emisionin “Shqip” ne TCH eshte shprehur se problemi i Shqiperise eshte qarkullimi i elitave. “Nuk ka qene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.834Z

Larg politikës, Albana Vokshi sfidon Lorenc Vangjelin

Transmetuar më 06.04.2015 - 18:14 Jo çdo sfidë mes forcave politike bëhet në parlament. Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi i ka shpallur sfidë të hapur Lorenc Vangjelit, këshilltar i kryetarit të Kuvendit. Ka qen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama