Rezultate te kerkimit per termin: +Lorenc +Vangjeli

Total: 377
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.813Z

Vangjeli: Ne 18 vjet tranzicion, shpresa te kota

“Demokracia jone ne 18 vjet, ne kete tranzicion te pafund, rezultoi nje shprese e kote”. Keshtu deklaron analisti Lorenc Vangjeli, i cili duke folur ne emisionin “Shqip” ne TCH eshte shprehur se problemi i Shqiperise eshte qarkullimi i elitave. “Nuk ka qene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.834Z

Larg politikës, Albana Vokshi sfidon Lorenc Vangjelin

Transmetuar më 06.04.2015 - 18:14 Jo çdo sfidë mes forcave politike bëhet në parlament. Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi i ka shpallur sfidë të hapur Lorenc Vangjelit, këshilltar i kryetarit të Kuvendit. Ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.137Z

Vangjeli: Dy viktimat e para të protestës së PD-së

Analisti Lorenc Vangjeli, thotë se shpreson që protesta e 18 shkurtit e Partisë Demokratike të jetë e qetë dhe kjo do të jetë fitore për të. Ai tha se besonte se protesta do të kishte edhe dy viktimat e para. Vangjeli: Kjo protestë duhet të garantojë standardin. Nëse PD i vë emrin pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.452Z

Këshilltari i Metës: Nuk mund të vihet bast për asgjë

Lorenc Vangjeli, analist i pavarur dhe këshilltar i kreut të Kuvendit njëherësh kreut të LSI-së, Ilir Meta, ka qenë i ftuar si gazetar në "Opinion". Vangjeli ka dhënë mendimin e tij për atë se ccfarë po ndodh në koalicion. Pyetjes së gazetarit Fevziu, nëse pritet të këtë ndryshim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.630Z

Komenti/Ruzhdija, fshati që po i habit të habiturit...

Ruzhdija po lakohet dendur këto ditë si argument nga politika, për fitimin apo humbjen reciprokisht të një mandati deputeti. Por atë që politika (respektivisht Sali Berisha dhe Edi Rama) e përmendin si fshatin që dikujt i hoqi një mandat dhe dikujt i shtoi këtë mandat, mediat, çuditë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.154Z

Salianji: E di si të fluturoj! Gazetari: Dëgjoje çik këtë garipin!

Tensione në emisionin “Opinion” dhe perplasjet verbale mes ish-deputetit të Partisë Demokratike dhe analistit Lorenc Vangjeli, ku është kaluar në fuerje dhe akuza personale. Në debat e sipër, Salianji i ka thënë gazetarit: Pusho, se e di si të fluturoj Kaq ka mjaftuar dhe mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.730Z

Rama veproi drejt me Kavajën, PD gabim që spranoi ofertën e McAllister

Analisti Lorenc Vangjeli shprehet se vendimi i kryeministrit Rama për të tërhequr nga zgjedhjet ne Kavajë kandidatin e PS ishte i duhuri pasi evitoi skenarin e zymtë të përgatitur nga opozita. Për Vangjelin opozita veproi gabim me refuzimin që i bëri ofertës së McAllister. 18 qershori u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama