Rezultate te kerkimit per termin: +Loti

Total: 723
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.616Z

Loti i ndrydhur i autorit Adem F. Gashi

Vëllimi me poezi "Loti i ndrydhur", i autorit Adem F. Gashi, me redaktor Gani Bajrami e recensues Hamza Halabaku dhe Sulejman Dërmaku sapo ka dalë nga shtypi si edicion i Bibliotekës "Shkreli" të botimeve "Shkëndija" në Prishtinë. Këto poezi autori Adem F. Gashi, i cili për më shumë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.844Z

Loti i fundit ne parajse

Titullohet “Loti i fundit në parajsë” romani i fundit i shkrimtarit shqiptar Bledar Bardhi, prej vitesh me banim në Itali. Prezantimi i parë i librit, që do të ndiqet edhe nga një sërë takimesh të tjera, u zhvillua në qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.804Z

Babai i xhihadistit kosovar: Nëse do ishte vrarë për territoret shqiptare, sdo derdhja pikë loti

Nëse do të kishte dhënë jetën për territoret shqiptare, asnjë pikë loti nuk do të kisha derdhur. Kështu u shpreh babai i kosovarit Patriot Matoshi, i vrarë dje në Irak. Ramadan Matoshi, në një intervistë për Kohën Ditore, kërkon nga shteti i Kosovës që të zbulojë se si djali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.655Z

Drejt përfundimit loti i parë i Kukës- Krumë

sht drejt prfundimit t plot loti i par i rrugs nacionale Kuks-Krum e cila do t shkurtoj ndjeshm distancat ndrmjet rrethit t hasit me Kuksin dhe Kosovn. S fundi po punohet n asfaltimin e trases s rrugs pas zgjerimit t saj si dhe n kryerjen e veprave t artit. Sipas burimeve zyrtare t Drejtoris Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.038Z

Kusari-Lila Qeveri Thaci 2 e paster si loti

Prishtine 27 shkurt. NOA  - Zevendeskryeministrja Mimoza Kusari-Lila njeheresh nenkryetare e AKR-se thote se kushti i tyre per qeveri me duar te pastra eshte permbushur ndersa Qeveria e re eshte e paster si loti. Sipas saj kushti i AKR-se per PDK-ne qe koalicioni qeverises mund te behet vetem nes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.947Z

Vuçiç: Fitorja ime e qartë si loti!

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shpallur zyrtarisht president i vendit duke marrë 54.9 për qind të votave në zgjedhjet e së dielës. Kandidati i dytë i renditur në listë është shumë larg tij. Sasha Jankoviç ka marrë vetëm 16.2 për qind. Në një konferencë për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.953Z

Babai i xhihadistit: S'do derdhjapikë loti nëse vritej për Kosovën

Të tjera rreth shkrimit 19 vjeçari krahu i djathtë i Muhaxherit Vritet 19-vjeçari shqiptar në Irak Fjalët e tij para betejës së fundit FOTOLAJM/Lavdrim Muhaxheri shfaqet duke krijuar bomba në Siri VIDEOLAJM/ Një tjetër xhihadist shqiptar: Presim koka për Sheriat Pas Irakut kush e ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama