Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Papa

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] luiza / docs[0] 1495 / hits[0] 2433 / keyword[1] papa / docs[1] 8678 / hits[1] 24630 /
No Pic available
  • 2009-06-30

Numërohen më shumë se gjysma e kutive në vend, deputetët fitues

TIRANË - Numërimi i më shumë se gjysmës së kutive të votimit në të gjithë republikën, ka nxjerrë edhe një panoramë më të qartë të përqindjeve që kanë marrë partitë në secilin qark, por edhe emrat e parë të deputetëve. Rezultati momental është, PS-ja dhe PD-ja nga 67 depu

No Pic available
  • 2009-06-30

Zgjedhjet, PD dhe PS përplasje kokë më kokë, LSI vendos qeverinë

Autori i Lajmit: Plarent Shehu Instituti ECA ka bërë publike dje rezultatet paraprake, për gati 60 % të votave të numëruara në rang vendi ku koalicioni i djathtë i mazhorancës aktuale, Aleanca e Ndryshimit, ka 69 mandate, përkundrejt Bashkimit për Ndryshim, me në krye Partinë Socialiste

Zbardhet shumica e deputetëve, që do të ulen në Parlamentin e ri
  • 2009-06-30

Zbardhet shumica e deputetëve, që do të ulen në Parlamentin e ri

PD-PS në luftë të ashpër për qeverisjen Partia Demokratike dhe Partia Socialiste garojnë ashpër me njëra tjetrën gjatë zgjedhjeve parlamentare 2009. Ndërkohë që ende vazhdon numërimi i votave, në bazë të sondazhit të publikuar on-line nga www. eca. al deri në orët e para të dit

No Pic available
  • 2009-06-30

PD-PS afër dhe larg njëra-tjetrës

30/06/2009  Partitë kryesore në vend shkuan krah për krah njëra-tjetrës deri në orët e vona të mbrëmjes së djeshme lidhur me rezultatet paraprake të dala nga grupet e numërimit të votave. Partia Socialiste dhe ajo Demokratike në publikimet e herëpashershme të bëra nga Komi

No Pic available
  • 2009-06-30

Lista paraprake/Ja kush janë deputetët e ardhshëm

Qarku Shkodër, janë gjithsej 11 mandate 7 mandate të marra nga PD 1-Jozefina Topalli 2-Astrit Bushati 3-Arenca Trashani 4-Gezim Dibra 5-Gjok Uldedaj 6-Paulin Sterkaj 7-Ndue Palica 4 mandate të marra nga PS 1-Ilir Beqa 2-Tom Doshi 3-Ndue Kola 4- Astrit Beci 2- Qarku Kukës,

No Pic available
  • 2009-06-18

Zgjedhjet, ja lista e kandidatëve të partive politike

Lista e kandidatëve të Partisë Demokratike Qarku Tiranë 1. Sali Berisha 2. Aldo Bumci 3. Rajmonda Bulku 4. Majlinda Bregu 5. Gerti Bogdani 6. Bujar Nishani 7. Gent Strazimiri 8. Florion Mima 9. Ilir Rusali 10. Myqerem Tafaj 11. Luan Skuqi 12. Tritan Shehu 13. Viktor Gumi 14. Arb

No Pic available
  • 2009-06-13

Kastriot Tusha, tenori virtuoz i romances lirike

Petrika GROSI Tenori Kastriot Tusha, i njohur si një ndër këngëtarët e paktë lirikë që diti si t’i mbijetojë me sukses tregut të muzikës shqiptare pa u larguar jashtë kufijve, është personazhi i radhës në suplementin e përjavshëm “Albania Weekend”. Tenori rrëfen mbi jetën,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama