Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Papa

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] luiza / docs[0] 1495 / hits[0] 2433 / keyword[1] papa / docs[1] 8678 / hits[1] 24630 /
No Pic available
  • 2013-05-06

Sot shpallen listat e kandidatëvePS e PD mblidhen për emrat

Të tjera rreth shkrimit Rama:Unë kandidat në Vlorë, Braçe në listë /VIDEO Sequi: Reflektoni kuotën 30% të grave, kusht i BE KQZ regjistron Dritan Priftin si kandidat i pavarur në Fier VIDEO/ Deklarata e ambasadorit BE Agron Duka kandidat i PR në Durrës Rusmajli: Uroj të gjithë t

No Pic available
  • 2013-05-02

Kandidatët PS-PD, ja lista paraprake, Selami e Ristani në Tiranë, Bumçi garon në Lezhë

TIRANE- Partitë e mëdha, PD e PS kanë saktësuar tash më pjesën më të madhe të kandidatëve për deputetë, të cilët do të përbëjnë listën zyrtare që ditën e hënë do të regjistrohet në KQZ. Kështu, lista e kandidatëve të PD-së për zgjedhjet e 23 qershorit do të njohë surp

No Pic available
  • 2012-08-09

Ylljet Aliçka: S’kam nevojë për protagonizëm politik

Ylljet Aliçka është një nga ata politikanët tanë, që të lidhur me artin e letërsinë dallojnë shumë prej të tjerëve. Ambasadori ynë në Parisin e artë, ruan ende në mendjen e tij, shtëpinë prej qerpi&

No Pic available
  • 2012-03-05

Ligji i Artit Skenik debati qebene artistet para miratimit

Ky eshte nje ligj qe i skllaveron artistet. I jep pushtet absolut titullarit. Eshte nje ligj i bere per drejtoret e institucioneve te artit jo per artistet. Ne shkrimin e tij kritik tenori Rudin Sata evidentoi gjithe pikat nevralgjike te ligjit mbi artin dhe kulturen i cili eshte ne fuqi qe nga fund

No Pic available
  • 2012-01-10

“Dardharja” e Zajmit, një histori e vërtetë ngritur në art

10/01/2012  Piktori Nexhmedin Zajmi ishte si një libër arti i hapur e shëtitës. Të fuste në botën dhe magjinë e artit, duke u bërë një bashkudhëtar i këndshëm, vëzhgues i hollë i vlerave dhe bashkëbisedues i mprehtë në vlerësimet që jepte. Kujtesën e kishte të plotë

No Pic available
  • 2011-10-05

“Flauti Magjik” Kur interpretonte Ramiz Kovaçi dhe Luiza Papa

Sonte në Teatrin e Operas dhe Baletit vjen premierë opera e Mozartit “Flauti Magjik”, përralla e dikurshme është sot plaga e divorcit mes një gruaje dhe një burri “Flauti” i vlerësuar si një opera e mbushur me mister, ku të gjitha ngjarjet skenike dhe muzikore ndjekin një din

No Pic available
  • 2010-07-16

Masakra e Tivarit, PS nuk bëhet pjesë e hetimit

Patozi: Nuk mund të nderosh viktimat pa hetuar ngjarjen Socialistt dalin kundr hetimit t masakrs s Tivarit, ku humbn jetn mijra vet. Ligjvnsit e selis roz nuk jan bashkuar me nismn e demokratve pr t ngritur nj komision hetimor pr kt masakr, madje edhe nderimi i t rnve ka qen i nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama