Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Papa

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] luiza / docs[0] 1495 / hits[0] 2433 / keyword[1] papa / docs[1] 8678 / hits[1] 24630 /
Zgjedhjet, KQZ shpall 7-0 rezultatin
  • 2009-08-02

Zgjedhjet, KQZ shpall 7-0 rezultatin

Me unanimitet, shtate vota pro dhe asnje kunder, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli dje perfundimisht, rezultatet zyrtare te fituesve ne garen elektorale te 28 qershorit. Njeheresh ai deklaroi se "keto zgjedhje plotesuan standardet e vendosura", duke u perfunduar procesi, me shpejt se ne te gjit

Shpallet me unanimitet fitorja e Berishës. Përfundon procesi zgjedhor i 28 qershorit
  • 2009-08-02

Shpallet me unanimitet fitorja e Berishës. Përfundon procesi zgjedhor i 28 qershorit

Me përfundimin e afatit rutinë pesëditor të apelimeve (të munguara) të partive politike lidhur me numrin e mandateve që dilnin nga përllogaritja e votave të koalicioneve zgjedhore që morën pjesë në zgjedhjet e 28 qershorit, KQZ-ja ka formalizuar sot përfundimin e procesit. Ashtu si&cce

No Pic available
  • 2009-08-02

Zgjedhjet, KQZ shpall rezultatin përfundimtar

 BLEDAR HOTIKomisioni Qendror i Zgjedhjeve miraton me shtatë vota pro rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 28 qershorit 2009. Shtatë anëtarët, të majtë dhe të djathtë kanë votuar pro certifikimit të këtyre zgjedhjeve pas mbi një muaji të zhvillimit të tyre. Në mbledhjen e

Përfundon maratona e 28 qershorit, shpallen rezultatet zyrtare të procesit zgjedhor
  • 2009-08-01

Përfundon maratona e 28 qershorit, shpallen rezultatet zyrtare të procesit zgjedhor

Tiranë, 1 gusht, NOA Update Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli më në fund rezultatin përfundimtar të procesit zgjedhor të 28 qershor, i cili sipas anëtarëve të këtij institucioneve është cilësuar si procesi më i mirë i organizuar dhe i realizuar ndonjëherë në vendin tonë.

No Pic available
  • 2009-08-01

Një muaj pas zgjedhjeve, KQZ çertifikon rezultatin. Ristani: Numërimi çaloi

TIRANË- Sot më 1 gusht, më shumë se një muaj nga votimet në Shqipëri, Komisioni Qendor i Zgjedhjeve shpall rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kryetari Arben Ristani lexoi përqindjen e votave dhe numrin e mandateve te cilat u votuan pro nga 7 anetaret. Rezultati eshte: 70 deputetë koa

No Pic available
  • 2009-07-28

Zgjedhjet, KQZ miraton mandatet e fundit

KQZ-ja miratoi dje 59 mandatet për tre qarqet e fundit. Rezultati përfundimtar, më 1 gusht. Partitë politike, 5 ditë kohë për ankesa ndaj ndarjes së mandateve TIRANË - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbyllur dje de-fakto procesin e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, pasi de-jure, p

No Pic available
  • 2009-07-28

Kuvendi i ri, 75 nga 140 deputetë nisin për herë të parë karrierën parlamentare

Grupet parlamentare të PD-së, PS-së dhe LSI-së rinovohen në nivel 50%. Ky Kuvendi me numrin më të madh të deputetëve të rinj, në krahasim me të mëparshmit Shaban Sulçe Kuvendi i ri i konfiguruar pas rezultateve të zgjedhjeve të 28 qershorit do të mbahet mend për nivelin e lartë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama