Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Papa

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] luiza / docs[0] 1495 / hits[0] 2433 / keyword[1] papa / docs[1] 8678 / hits[1] 24630 /
No Pic available
  • 2009-07-26

Kuvendi i ri, vetëm me tre grupe parlamentare

Sistemi i ri zgjedhor solli mjaft risi në politikën shqiptare. Së pari çoi në reduktimin e partive politike, ku nga 12 që kishte në legjislaturën e shkuar, tanimë, pas zgjedhjeve të 28 qershorit, arritën të futen në Parlament vetëm 6 parti politike. Ky reduktim i partive politike, të

No Pic available
  • 2009-07-25

Kolegji rrezon PS, mbyllen zgjedhjet

Kolegji Zgjedhor mbylli dje shqyrtimin e ankesave te partive politike, per rezultatin e zgjedhjeve parlamentare, me rrezimin e pretendimeve te Partise Socialiste per Tiranen dhe Shkodren. Ky institucion, hodhi poshte kerkesat e fundit te selise roze, per te rivleresuar rezultatet e dala nga zgjedhj

No Pic available
  • 2009-07-24

Legalizimet, emrat e rinj që marrin tapitë

 lista e legalizimeveBashkia TiranëEmërtimi i territorit  Komuna Dajt ZK 2460  QESARAKEOSMAN YMER DISHARAMADAN,NEZIR GANI HALDEDAAGRON SAMI HYKABASHKIM MEHMET BEGAMETO IDRIZ ÇULLIMEHMET YMER SITAXHELAL RIFAT KURTIVEHAP RIFAT KURTIDURIM GANI  SELMANIALUSH NOVRUZ BALLAARIF

No Pic available
  • 2009-07-20

Deputetët e rinj që duhet të deklarojnë pasurinë

Deputetët e rinj të Kuvendit që nuk kanë qenë subjekt i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive do të duhet të plotësojnë formularin sapo të fillojnë detyrën. Nga lista aktuale e deputetëve rezulton se këtë kusht e plotësojnë 55 prej tyre. Sipas detyrimit

No Pic available
  • 2009-07-18

Mandatet, bllokohen 6 qarqe

 adi shkembiKomisioni Qendror i Zgjedhjeve i jep fund procesit të ankimimeve të partive politike që morën pjesë në zgjedhjet e 28 qershorit. Pas zbardhjes së vendimeve të saj, forcat politike do t’i drejtohen Kolegjit Zgjedhor si shkalla e fundit ligjore, ku do të paraqesin prete

No Pic available
  • 2009-07-12

Parlamenti 2009, juristët dhe ekonomistët do të mbizotërojnë sallën

Në ndryshim nga legjislaturat e mëparshme, këto kategori zënë mbi 70 për qind. Pjesa tjetër përbëhet nga funksionarë të vjetër publikë ose mjekë, biznesmenë e arsimtarë Në shtëpinë e ligjeve nuk do të ndihet më mungesa e ekspertëve të ligjeve, juristët. Por, në ndryshim nga

No Pic available
  • 2009-07-11

Më shumë se gjysma e deputetëve janë rishtarë

Zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit kanë sjellë rikompozimin e ri të Kuvendit për sa i përket përbërjes së tij. Ashtu si dhe në Kuvendet e tjera, edhe këtë katërvjeçar do të hasen mjaft fytyra të reja dhe larmishmëri profesionesh. Pas një analize të 140 deputetëve të Kuvendit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama