Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Papa

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] luiza / docs[0] 1495 / hits[0] 2433 / keyword[1] papa / docs[1] 8678 / hits[1] 24630 /
No Pic available
  • 2009-07-06

Sali Berisha, drejtuesi i seances se pare Parlamentare

Kryeministri aktual i Shqiperise, Sali Berisha, pritet qe te drejtoje seancen e pare te Kuvendit te Shqiperise ne fillim te muajit shtator. Sipas "Rregullores se Kuvendit te Republikes se Shqiperise" mbi organizimi dhe funksionimin e Kuvendit, ne piken 1 te saj thuhet, se mbledhje e pare e legjislat

No Pic available
  • 2009-07-03

Deputetët e Kuvendit të ri; pak dyshime

Më poshtë po japim rezultatet përfundimtare për 10 qarqe, dhe ato të deritanishme për Qarkun e Fierit dhe të Lezhës, që presin akoma edhe numërimin e 9 kutive të fundit, 6 në Lezhë e 3 në Fier, mund të sjellin edhe ndonjë ndryshim në rezultatet përfundimtare.QARKU SHKODËR: 11 DEPU

No Pic available
  • 2009-07-02

Zgjedhjet peng i 3 qarqeve, jane ne avantazh te djathtet

Rozeta Rapushi Mbetet i pandryshueshem rezultati mes partive politike dhe koalicioneve ne garen parlamentare. 24 ore me vone, pengesat ne disa qarqe te ndryshme te vendit, nuk levizen aspak rezultatin mes dy partive te medha politike PD dhe PS, por edhe ne koalicionet e tyre. Keshtu, deri ne oret e

No Pic available
  • 2009-07-01

EMRAT / Lista paraprake e mandateve

Qarku Shkodër, janë gjithsej 11 mandate 7 mandate të marra nga PD 1-Jozefina Topalli 2-Astrit Bushati 3-Arenca Trashani 4-Gezim Dibra 5-Gjok Uldedaj 6-Paulin Sterkaj 7-Ndue Palica 4 mandate të marra nga PS 1-Ilir Beqa 2-Tom Doshi 3-Ndue Kola 4- Astrit Beci 2- Qarku Kukës, janë gjithsej 4

No Pic available
  • 2009-07-01

PS-PD në barazim, dalin emrat e deputetëve të rinj

 adi shkembiKur janë numëruar rreth 60% e qendrave të votimit në të gjithë vendin, Partia Demokratike dhe Partia Socialiste janë fare pranë njëra-tjetrës dhe me numër të njëjtë mandatesh. Deri në orën 02:00 të mëngjesit të sotëm PD-ja kryeson me 68 mandate kundrejt 66 mandat

No Pic available
  • 2009-07-01

Tirana, qarku që vendos fituesin e zgjedhjeve

Rezultati përfundimtar në qarkun e kryeqytetit vulos nëse e majta apo e djathta formojnë qeverinë. Shkodra, Lezha dhe Fieri, qarqet e tjera ku mund të përcaktohet fati i zgjedhjeve të 28 qershorit Shaban Sulçe Duket se do të jetë rezultati përfundimtar në qarkun e Tiranës ai që do t

No Pic available
  • 2009-07-01

Ekuilibër 70 me 70 mes të majtës e së djathtës

 adi shkembiPartia Demokratike kryeson me 3 deputetë më shumë se Partia Socialiste kur kanë ngelur edhe rreth 160 kuti pa u numëruar, ndërkohë që e majta dhe e djathta kanë numër të njëjtë deputetësh, nga 70. Rreth 48 orë pas nisjes së numërimit të votave, dy forcat e mëdha p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama