Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Papa

Total: 83
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.306Z

Kuvendi i ri, 75 nga 140 deputetë nisin për herë të parë karrierën parlamentare

Grupet parlamentare të PD-së, PS-së dhe LSI-së rinovohen në nivel 50%. Ky Kuvendi me numrin më të madh të deputetëve të rinj, në krahasim me të mëparshmit Shaban Sulçe Kuvendi i ri i konfiguruar pas rezultateve të zgjedhjeve të 28 qershorit do të mbahet mend për nivelin e lartë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.343Z

Teatri Kombëtar i uron 80-vjetorinMargarita Xhepës.Fotot e rralla të roleve

TIRANË- Teatri Kombetar i uron sot me rastin e 80 vjetorit te lindjes se saj aktores se madhe tw skenes dhe filmit Shqiptar, Nderit te Kombit, Margarita Xhepës. Në urimin e dërguar për mediat shkruhet: “Jetë të gjatë dhe te lumtur të mbushur plot me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.534Z

Personalitetet letër Ramës: Hiqeni pritën, na pengon të mbërrijmë në Evropë

Tiranë, 8 maj, NOA - Personalitetet më të mëdha të letrave, të kulturës, artit dhe të mjekësisë në Shqipëri i kanë drejtuar një letër të hapur kryesocialistit Edi Rama, përmes së cilës i kanë kërkuar të mos i pengojë shqiptarët drejt shtëpisë së tyre, drejt Europës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.676Z

Rama u kundërvihet artistëve dhe Meidanit

Autori i Lajmit: RedaksiaKryetari i opozitës u është kundërvënë dje artistëve që kanë nënshkruar një peticion kundër grevës së urisë dhe ish-presidentit Rexhep Meidani. Duke u munduar të mos përmendë emra, Rama është shprehur se ndiente keqardhje për gjendjen ku janë katandisur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.958Z

Ja LISTA me deputetët e Kuvendit të ri

Edhe pse ende nuk kanë marrë mandatin e tyre, kjo është lista e kandidatëve fitues për këto zgjedhje parlamentare.   Berat PD: Genc Pollo, Astrit Veliaj PS: Fidel Ylli, Ermonela Felaj, Eduard Shalsi, Eduard Bejko LSI: Nasip Naço, Gledion Rehovica   Dibër PD: Shere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.888Z

Parlamenti i ri, ja emrat që kanë siguruar karriget

TIRANË-Dhe shumë pak vota kanë mbetur për numërim, por tashmë ka një pasqyrë të qartë të deputetëve që pritet të ulen në Parlament. Në diskutim mbetet një mandat në Tiranë pasi në kutitë që mbeten për numërim FRD aspiron të marrë të paktën një mandat. Ndërkaq pikëpyetj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.294Z

Zgjedhjet, KQZ miraton mandatet e fundit

KQZ-ja miratoi dje 59 mandatet për tre qarqet e fundit. Rezultati përfundimtar, më 1 gusht. Partitë politike, 5 ditë kohë për ankesa ndaj ndarjes së mandateve TIRANË - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbyllur dje de-fakto procesin e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, pasi de-jure, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama