Rezultate te kerkimit per termin: +Lulezim +Bashen

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.395Z

Tirana bashkon Ramen me Bashen

Artur Zheji Tendenca per te krijuar nje simetri elektorale Rama-Berisha dhe per te lene ne hije Lulezim Bashen deshtoi. Deshtoi edhe skema e vjeter e modelit Shalesi me avazin perqeshes dhe duke krijuar dublantin apo alter egon tallese me qellim zvogelimin dhe injorimin e imazhit te Bashes. Sprovat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.528Z

PS Hetim per Berishen Bashen e Lezhjen

TIRANEuml ndash Partia Socialiste nepermjet deputetit Sajmir Tahiri deklaron se do te votoje heqjen e imunitetit per 3 ligjvenesit e saj te cilet do te hetohen nga prokuroria per demonstraten e 21 janarit.Tahiri foli ne emer te kryesocialistit Rama i cili ndodhet per nje vizite njeditore ne Gjermani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.400Z

Hetimet e mbyllura, Rama therret Bashen

Prokuroria i kundervihet vendimit te gjykates qe u deklarua se do te ekzekutohej, nga vete Prokurorja e Pergjithshme Ina Rama, duke kerkuar dje ne mbremje qe ministri i Jashtem Lulezim Basha te paraqitet ne organin e akuzes. Ministri eshte thirrur me nje shkrese te djeshmen, nga prokuroria Sokol Kra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.665Z

PD hap fushaten zyrtarizon Bashen si kandidat per Tiranen

Partia Demokratike ka shpallur sot kandidatin e saj per kryetar te Bashkise se Tiranes Lulezim Basha. Permes nje ceremonie festive te organizuar ne Pallatin e Kongreseve PD njekohesisht ka kujtuar 22 marsin e 20 viteve me pare dite kur Shqiperia u nda nga diktatura dhe e ka shfrytezuar kete dite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.570Z

"Basha, ministri I pandehur qe i sjell dem Shqiperise"

Rozeta Rapushi Partia Socialiste nuk terhiqet, por i ben thirrje ministrit te Jashtem te leje postin ministror dhe te ulet ne karrigen e te pandehurit. Menjehere pas deklarates publike te pasdites se djeshme, te Bashes, reagoi ashper selia roze. Zedhenesja e kryesise se PS-se, Mimi Kodheli tha dje s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.476Z

Koncerti Berisha largon Topallin per Bashen

Kryeministri ka vendosur ministrin e Brendshem ne podium ndersa kryeparlamentaren e ka lene te festoje me turmen e militanteve TIRAN - Koncerti festiv per liberalizimin e vizave ka treguar edhe nje here tensionin qe ekziston brenda Partise Demokratike mes Jozefina Topallit dhe Lulzim Bashes. E pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.847Z

A eshte kandidimi i Bashes heqje qafe e tij

Kryeministri Sali Berisha nuk u terhoq nga vendimi per te kandiduar Lulezim Bashen per kryetar te Bashkise se Tiranes edhe pas vendimit te Edi Rames per te qendruar ne krye te Bashkise edhe nje mandat. Kandidimi perballe Rames eshte kthyer ne nje shkolle politike brenda PD-se dhe figurat qe kane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama