Rezultate te kerkimit per termin: +Lulezim +Bashen

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.400Z

Hetimet e mbyllura, Rama therret Bashen

Prokuroria i kundervihet vendimit te gjykates qe u deklarua se do te ekzekutohej, nga vete Prokurorja e Pergjithshme Ina Rama, duke kerkuar dje ne mbremje qe ministri i Jashtem Lulezim Basha te paraqitet ne organin e akuzes. Ministri eshte thirrur me nje shkrese te djeshmen, nga prokuroria Sokol Kra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.665Z

PD hap fushaten zyrtarizon Bashen si kandidat per Tiranen

Partia Demokratike ka shpallur sot kandidatin e saj per kryetar te Bashkise se Tiranes Lulezim Basha. Permes nje ceremonie festive te organizuar ne Pallatin e Kongreseve PD njekohesisht ka kujtuar 22 marsin e 20 viteve me pare dite kur Shqiperia u nda nga diktatura dhe e ka shfrytezuar kete dite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.570Z

"Basha, ministri I pandehur qe i sjell dem Shqiperise"

Rozeta Rapushi Partia Socialiste nuk terhiqet, por i ben thirrje ministrit te Jashtem te leje postin ministror dhe te ulet ne karrigen e te pandehurit. Menjehere pas deklarates publike te pasdites se djeshme, te Bashes, reagoi ashper selia roze. Zedhenesja e kryesise se PS-se, Mimi Kodheli tha dje s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.476Z

Koncerti Berisha largon Topallin per Bashen

Kryeministri ka vendosur ministrin e Brendshem ne podium ndersa kryeparlamentaren e ka lene te festoje me turmen e militanteve TIRAN - Koncerti festiv per liberalizimin e vizave ka treguar edhe nje here tensionin qe ekziston brenda Partise Demokratike mes Jozefina Topallit dhe Lulzim Bashes. E pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.847Z

A eshte kandidimi i Bashes heqje qafe e tij

Kryeministri Sali Berisha nuk u terhoq nga vendimi per te kandiduar Lulezim Bashen per kryetar te Bashkise se Tiranes edhe pas vendimit te Edi Rames per te qendruar ne krye te Bashkise edhe nje mandat. Kandidimi perballe Rames eshte kthyer ne nje shkolle politike brenda PD-se dhe figurat qe kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.916Z

Keshilli Kombetar zyrtarizon Bashen

Mesohet se mbledhja ka qene e qete nderkohe qe kryeministri Berisha ka qene ai i cili ka prezantuar para anetareve kandidaturen e Bashes per bashkine e kryeqytetit. Per me teper kryeministri Berisha ka uruar edhe kandidatin e ri dhe nje prej ministrave te tij me te preferuar. Ta gezojme kryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.454Z

Basha kryebashkiak. Gjykata i verteton mandatin

Gjykata e Tiranes shpalli vertetimin e mandatit te Lulezim Bashes, si fitues te zgjedhjeve lokale te 8 majit dhe e njohu ate si kreun e ri te bashkise se kryeqytetit. Rreth ores 10:00 te paradites, tre perfaqesuesit ligjore te Lulezim Bashes u paraqiten ne seancen gjyqesore perpara gjyqtares, Elbana

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama