Rezultate te kerkimit per termin: +Lulezim +Bashen

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.570Z

"Basha, ministri I pandehur qe i sjell dem Shqiperise"

Rozeta Rapushi Partia Socialiste nuk terhiqet, por i ben thirrje ministrit te Jashtem te leje postin ministror dhe te ulet ne karrigen e te pandehurit. Menjehere pas deklarates publike te pasdites se djeshme, te Bashes, reagoi ashper selia roze. Zedhenesja e kryesise se PS-se, Mimi Kodheli tha dje s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.476Z

Koncerti Berisha largon Topallin per Bashen

Kryeministri ka vendosur ministrin e Brendshem ne podium ndersa kryeparlamentaren e ka lene te festoje me turmen e militanteve TIRAN - Koncerti festiv per liberalizimin e vizave ka treguar edhe nje here tensionin qe ekziston brenda Partise Demokratike mes Jozefina Topallit dhe Lulzim Bashes. E pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.847Z

A eshte kandidimi i Bashes heqje qafe e tij

Kryeministri Sali Berisha nuk u terhoq nga vendimi per te kandiduar Lulezim Bashen per kryetar te Bashkise se Tiranes edhe pas vendimit te Edi Rames per te qendruar ne krye te Bashkise edhe nje mandat. Kandidimi perballe Rames eshte kthyer ne nje shkolle politike brenda PD-se dhe figurat qe kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.916Z

Keshilli Kombetar zyrtarizon Bashen

Mesohet se mbledhja ka qene e qete nderkohe qe kryeministri Berisha ka qene ai i cili ka prezantuar para anetareve kandidaturen e Bashes per bashkine e kryeqytetit. Per me teper kryeministri Berisha ka uruar edhe kandidatin e ri dhe nje prej ministrave te tij me te preferuar. Ta gezojme kryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.454Z

Basha kryebashkiak. Gjykata i verteton mandatin

Gjykata e Tiranes shpalli vertetimin e mandatit te Lulezim Bashes, si fitues te zgjedhjeve lokale te 8 majit dhe e njohu ate si kreun e ri te bashkise se kryeqytetit. Rreth ores 10:00 te paradites, tre perfaqesuesit ligjore te Lulezim Bashes u paraqiten ne seancen gjyqesore perpara gjyqtares, Elbana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.982Z

Mediu dhe Rama i japin bekimin Bashes

Mbeshtetja Aleatet me te afert te Partise Demokratike ne qeverisje shprehen dje mbeshtetjen e plote per kandidaturen e mazhorances per kryetar te Bashkise se Tiranes Lulezim Bashen. Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu dhe sekretari i pergjithshem i Levizjes Socialiste per Integrim Luan Rama

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.115Z

Vangjeli: Mediu dhe Basha, jashte qeverise

Analisti Lorenc Vangjeli ka theksuar se kryeministri Berisha nuk duhet te kishte pranuar ne qeveri Fatmir Mediun dhe Lulezim Bashen, dy ministrat e qeverise se kaluar qe jane ne ndjekje penale nga drejtesia shqiptare. Ai theksoi se ai dhe nje grup gazetaresh kane kerkuar mosperfshirjen ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama