Rezultate te kerkimit per termin: +Lulzim +Basha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.039Z

Basha: PD nuk do vijë në pushtet me kufoma

Në Kuvendin Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha tha se opozita mbështet dhe nxit çdo lloj proteste për mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve. Pavarësisht këtij qëndrimi, kreu i PD-së thotë se nuk do të vijë kurrë në pushtet me kufoma, duke lënë të kuptojë se protestat e dhunshme n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.385Z

Basha në Deçan: Paralelet mes Kosovës dhe Krimesë, të pavenda

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëherësh edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u nderua dje nga komuna e Deçanit me titullin Qytetar Nderi me motivacionin: Për kontributin e dhënë për çështjen kombëtare dhe angazhimin diplomatik, për njohjen ndërkombëtare të shtetit të K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.537Z

Prishja e ndërtimeve, Basha kërkon evidenca nga PD

Urdhëron ngritjen e grupit të posaçëm për llogaritjen e dëmeve HERION MESI Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur që të ngrejë një grup pune që do të merret me evidentimin e dëmeve që kanë ardhur si pasojë e prishjes së ndërtimeve nga ish-INUK-u, aktualisht IKMT. Ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.055Z

Basha: Rama të lërë cinizmin, të dialogojë me grevistët

Pas përqendrimit për më shumë se dy javë tek çështja e trafikut të drogës, opozita e ka vënë fokusin tek ekonomia dhe dy grevat e urisë që po zhvillohen prej disa ditësh tashmë në kryeqytet. Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kreu i saj Lulzim Basha bëri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.368Z

Vettingu, Basha: Rama e ktheu në pazar! Replikon kryeministri

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Ramës për shtyrjen e Vettingut pas zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat, Basha shprehet se ky qëndrim i Ramës tregoi se për të reforma në drejtësi ka qenë dhe mbetet një mjet pazaresh. Postimi i Bashës “Sot Kryeministri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.379Z

Basha: Bujaria e Edi Ramës me pensionistët, 1 bukë e 100 gramë djathë në muaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një statusi të publikuar në faqen e vet zyrtare në Facebook, akuzon kryeministrin Edi Rama se, me rritjen qesharake që u ka bërë pensioneve nuk e lehtëson aspak jetën e të moshuarve. Sipas Bashës, taksat e rritura disa fish nga kjo qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.883Z

Basha me ambasadorët: Trafiku i drogës, kërcënim për blerjen e votës

Integrimi Braçe ironizon: Sa herë Rama përballet me skeptikët, Basha lobon fort HERION MESI Menjëherë pasi përfunduan takimin me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili kërkoi ndihmën e ndërkombëtarëve për strategjinë e luftës kundër drogës, ambasadorët e vendeve të BE-së t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama