Rezultate te kerkimit per termin: +Lulzim +Basha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.537Z

Prishja e ndërtimeve, Basha kërkon evidenca nga PD

Urdhëron ngritjen e grupit të posaçëm për llogaritjen e dëmeve HERION MESI Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur që të ngrejë një grup pune që do të merret me evidentimin e dëmeve që kanë ardhur si pasojë e prishjes së ndërtimeve nga ish-INUK-u, aktualisht IKMT. Ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.055Z

Basha: Rama të lërë cinizmin, të dialogojë me grevistët

Pas përqendrimit për më shumë se dy javë tek çështja e trafikut të drogës, opozita e ka vënë fokusin tek ekonomia dhe dy grevat e urisë që po zhvillohen prej disa ditësh tashmë në kryeqytet. Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kreu i saj Lulzim Basha bëri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.368Z

Vettingu, Basha: Rama e ktheu në pazar! Replikon kryeministri

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Ramës për shtyrjen e Vettingut pas zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat, Basha shprehet se ky qëndrim i Ramës tregoi se për të reforma në drejtësi ka qenë dhe mbetet një mjet pazaresh. Postimi i Bashës “Sot Kryeministri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.379Z

Basha: Bujaria e Edi Ramës me pensionistët, 1 bukë e 100 gramë djathë në muaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një statusi të publikuar në faqen e vet zyrtare në Facebook, akuzon kryeministrin Edi Rama se, me rritjen qesharake që u ka bërë pensioneve nuk e lehtëson aspak jetën e të moshuarve. Sipas Bashës, taksat e rritura disa fish nga kjo qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.883Z

Basha me ambasadorët: Trafiku i drogës, kërcënim për blerjen e votës

Integrimi Braçe ironizon: Sa herë Rama përballet me skeptikët, Basha lobon fort HERION MESI Menjëherë pasi përfunduan takimin me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili kërkoi ndihmën e ndërkombëtarëve për strategjinë e luftës kundër drogës, ambasadorët e vendeve të BE-së t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.666Z

"Mjaft!": Kërkojmë dorëheqjen e ministrit Basha

Lëvizja "Mjaft!" kërkon dorëheqjen e menjëhershme të ministrit të Punëve të Jashtme, Lulzim Bashës. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, thekson si të domosdoshëm vazhdimin e mëtejshëm të hetimeve nga ministri Basha, duke kërkuar njëkohësisht edhe transparencë maksimale të këty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.168Z

Basha Vendimi pas permbushjes se kritereve

Ministri i Puneve te Brendshme Lulzim Basha foli ne keshillin e homologeve te tij ne Bashkimin Evropian per heqjen e vizave. Basha deklaroi se vendimi i BE-se sjell Shqiperine nje hap prane Evropes duke i dhene fund sages se izolimit.Vendimi u dha pasi u verifikua permbushja e kritereve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama