Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Meta: total 1000 / total_found 4342 / time 0.002 / keyword[0] lushnja / docs[0] 4342 / hits[0] 7249 /
No Pic available
  • 2017-12-01

Luftëtari-Flamurtari zhvendoset të hënën, shtyhen kategoritë e tjera

Federata Shqiptare e Futbollit, pas rakordimit dhe komunikimit të vazhdueshëm me klubet vendosi që, ndeshjet e kësaj jave (Java e 13-të), të Kategorisë Superiore të luhen normalisht këtë fundjavë, sipas kalendarit të shpallur, përveç ndeshjes Luftëtari-Flamurtari e cila është spostu

Faza 1/8, Skënderbeu, Kukësi dhe Flamurtari ok, Laçi befason Lushnjën
  • 2017-11-29

Faza 1/8, Skënderbeu, Kukësi dhe Flamurtari ok, Laçi befason Lushnjën

Skuadrat e mëdha hedhin një hap të sigurt drejt kualifikimit për në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, pasi kanë arritur fitore në transfertë në ndeshjet e para të fazës së 1/8-ave. Kështu në Grupin A Kukësi triumfoi 1-4 në transfertë me Erzenin, me sfidën e kthimit që mbet

Lika nderon Vllazninë, Kamza nuk diskuton Lushnjën
  • 2017-11-26

Lika nderon Vllazninë, Kamza nuk diskuton Lushnjën

Vllaznia gjeti fitoren e dytë radhazi dhe të 3-tën në total, në këtë sezon, teksa mposhti Luftëtarin me rezultatin 2-1. Nën reshjet e shumta të shiut, që shoqëruan gjithë takimin, shkodranët ia dolën të marrin 3 pikët në sfidën për mbijetesë, falë dopietës së kapitenit Gilman

Vllaznia gjen fitoren e dytë, mposht sërish Lushnjën
  • 2017-11-22

Vllaznia gjen fitoren e dytë, mposht sërish Lushnjën

Vllaznia rikthehet te fitorja dhe e bën këtë pikërisht ndaj Lushnjës, skuadrës së vetme që arriti ti marrë 3 pikët në fazën e parë. Në takimin e prapambetur në javës së 10, shkodranët dominuan takimin dhe fituan 2-1, në një ndeshje ku mund të kishin shënuar shumë më tepër. S

No Pic available
  • 2017-11-20

Kamza ndal Skënderbeun, Vllaznia zhytet në krizë, Flamurtari fiton në Lushnjë

Kamza ndal sërish Skënderbeun, këtë herë në Korçë dhe konfirmon se barazimi i fazës së parë nuk ishte një rastësi. Skuadra e drejtuar nga Ndreu arriti të marrë një barazim 1-1, ashtu si në fazën e parë, ndërsa këtë herë edhe Sebino Plaku shijoi hakmarrjen personale ndaj korça

Plaku ndal Skënderbeun, Vllaznia zhytet në krizë
  • 2017-11-19

Plaku ndal Skënderbeun, Vllaznia zhytet në krizë

Kamza ndal sërish Skënderbeun, këtë herë në Korçë dhe konfirmon se barazimi I fazës së parë nuk ishte një rastësi. Skuadra e drejtuar nga Ndreu arriti të marrë një barazim 1-1, ashtu si në fazën e parë, ndërsa këtë herë edhe Sebino Plaku shijoi hakmarrjen personale ndaj korça

Flamurtari triumfon në Lushnjë dhe merr vendin e 2-të
  • 2017-11-19

Flamurtari triumfon në Lushnjë dhe merr vendin e 2-të

Flamurtari rikthehet te fitorja, duke mposhtur Lushnjën, me një gol në minutën e 90, të shënuar nga futbollisti i ardhur nga stoli, Ledio Liçaj. Pas 2 barazimeve radhazi, me 2 skuadrat kryesuese, vlonjatët marrin 3 pikët dhe renditen përkohësisht në vendin e 2-të të renditjes, me 20 pi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama