Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Meta: total 1000 / total_found 4342 / time 0.002 / keyword[0] lushnja / docs[0] 4342 / hits[0] 7249 /
No Pic available
  • 2017-11-05

Kamza fut në krizë të plotë Partizanin e Iulianos

Falë një goli të Ersil Ymerajt 6 minuta përpara fundit të kohës së rregullt, Kamza shokoi Partizanin duke fituar 1-0 përballë të Kuqve në derbin e vogël të kryeqytetit. Mbushet kupa për Partizanin dhe trajnerin italian Mark Iuliano i cili pas kësaj disfate, e 4-ta për të Kuqtë në

Kamza fundos Partizanin. Lika arrin fitoren e parë me Luftëtarin
  • 2017-11-04

Kamza fundos Partizanin. Lika arrin fitoren e parë me Luftëtarin

Është Kamza supriza më e bukur e këtij sezoni në Kategorinë Superiore. Falë një goli të Demir Imerit 6 minuta përpara fundit të kohës së rregullt, Kamza shokoi Partizanin duke fituar 1-0 përballë të Kuqëve në derbin e vogël të kryeqytetit. Mbushtet kupa për Partizanin dhe trajne

Lushnja dënon Teutën në fund, Magani jep dorëheqjen
  • 2017-10-28

Lushnja dënon Teutën në fund, Magani jep dorëheqjen

Lushnja pa Artan Banon fillon të funksionojë, ndërsa Teuta nuk di të dalë nga kriza e rezultateve duke u ndalur në një tjetër humbje, këtë herë në Roza Haxhiu ndaj skuadrës së vendit të fundit. Skuadra e Gugash Maganit qan mungesën e cinizmit të sulmuesit afrikan Osemene që shpërd

Atentat me armë në Lushnje, ekzekutohen dy persona, një plagoset
  • 2017-10-11

Atentat me armë në Lushnje, ekzekutohen dy persona, një plagoset

Dy persona u ekzekutuan me armë zjarri pasditen e sotme në një atentat me armë zjarri në Lushnjes.Ngjarja e rëndë ka ndodhur qendër të shëtitores së qytetit. Një prej viktimave është identifikuar si shtetasi Z.L rreth 23 vjeç nga Lushnja ndërsa viktima e dytë nuk është identifikua

No Pic available
  • 2017-10-11

BE zyrë informacioni pranë 61 bashkive për integrimin dhe ligjet

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë në bashkëpunim me qeverinë shqiptare dhe bashkinë të gjithë vendin i dha udhë nga Lushnja zbatimit të projektit Bashkitë për në Europë.  Projekti, i pari në llojin e vet në vendin tonë, synon që më një fond prej 800.000 eurosh të n

No Pic available
  • 2017-10-10

Nis seanca për Shullazin, dëshmojnë Tahiri, Çako, Koni dhe Kule

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit. Në seancën e sotme janë thirrur për të dëshumuar 7 zyrtarë, mes tyre ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, rektori Mynyr Koni dhe ish-rektori

Dëshmia në gjyq, Çako: Dhori Kule më tha se ishte kërcënuar nga Shullazi
  • 2017-10-10

Dëshmia në gjyq, Çako: Dhori Kule më tha se ishte kërcënuar nga Shullazi

Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako ka deklaruar në seancën ndaj Emiljano Shullazit se Dhori Kule i kë thënë që është kërcënuar nga Shullazi. Gazetarja e Ora News, Keti Banushi informon se në seancën e sotme tek Krimet e Rënda Haki Çako ka pretenduar që është vënë në dije