Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Total: 4348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.590Z

Kategoria e Parë, Lushnja-Bilishti 8-0

www.albania-sport.com- Lushnja shpartalloi 8-0 “fëmijët” e Bilisht Sport, në fitoren më të bujshme të këtij sezoni në Kategorinë e Parë. Pasi humbi terren ndaj Elbasanit të vendit të dytë pas barazimit në mesjavë me Burrelin, Lushnja shkarkoi gjithë inatin ndaj Bilishtit, që p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.976Z

Lushnja-Partizani, trajneret karikojne skuadrat

Java e fundit e Superliges, pervec skuadres kampione te Shqiperise do te vendose edhe ekipin qe do te zbrese nje kategori me poshte. Vemendja e te gjitheve do jete te sfida Lushnja–Partizani, ose ndryshe “dueli i mbijeteses”. Duke u perballur pjesen me te madhe te vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.523Z

Bylis-Lushnja, sfida e “shampanjës”

Pas fitores bindëse 4-0 me Partizanin, Lushnja është përpara një tjetër prove të madhe ndaj Bylisit kryesues, për të dëshmuar se ja vlen të rikthehet në Kategorinë Superiore. Me një diferencë prej -12 pikësh nga ballshiotët, lushnjarët nuk mund të konsiderohen favoritë në “Ad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.648Z

Java 23, Burreli – Lushnja 0-0

www.albania-sport.com- Burreli dhe Lushnja ndanë nga një pikë në barazimin pa gola në “Liri Ballabani” në takimin e javës së 23-të të Kategorisë së Parë. Lushnja zbriti në vendin e tretë, tashmë në kuotën e 44 pikëve, dy më pak se Elbasani i vendit të dytë, që nga ana e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.387Z

Bizhyti, rikthim te Lushnja një opsion

Mesfushori Alban Bizhyti, një nga futbollistët e spikatur lushnjarë, por që në dy sezonet e fundit ka luajtur me Shkumbinin nuk e përjashtoi mundësinë për t'u rikthyer në klubin mëmë. Lushnja, që eliminoi në play-out Kastriotin, këtë sezon do të luajë në Kategorinë Superiore, dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.509Z

Defekt në rrjet, Lushnja 4 ditë pa ujë

Prej 4 ditësh qyteti i Lushnjës nuk furnizohet rregullisht me ujë për shkak të një defekti të rëndë në stacionin e pompimit ne Konjat. Si pasojë e rrjetit të amortizuar dolën jashtë funksionit linjat e brendshme. Është defekt i madh dhe nuk mund të mbyllet brenda një dite. Ne jemi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama