Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Meta: total 1000 / total_found 4342 / time 0.002 / keyword[0] lushnja / docs[0] 4342 / hits[0] 7249 /
Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi
  • 2019-01-23

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia mposht Kamzën, fluturon Teuta dhe humb Kukësi

Vllaznia mori një fitore inkurajuese ndaj Kamzës në Reshit Rusi në sfidën e vajtjes së fazës së 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë. Edhe pse Kamza kaloi e para në epërsi me Mehmetin, kuqeblutë e Hasan Likës arritën të përmbysnin shifrat në pjesën e dytë me golat e Markut dhe Junio

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri
  • 2019-01-14

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri

Kabineti i kryeministrit Rama rezulton te ketë ndërhyrë punësimin e militantëve të Partisë Socialise në burgje. Zëri i Amerikës ka publikuar sot përgjimet nga dosja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda,ku shihet qartë se si , drejtori i Përgjithshëm në atë kohë i Burgjeve, Arben Ç

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve
  • 2019-01-01

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve

Tirana e festoi ndërrimin e viteve me një spektakël të madh fishekzjarrësh, sapo akrepat u takuan në mesnatë. Me qindra të rinj e të reja, familjarë e fëmijë dolën në sheshin Skënderbej, i zbukuruar si asnjëherë më parë, për t’i uruar mirëseardhjen vitit 2019-të dhe për

Kanoste njerëzit me armë, në pranga 37-vjeçari nga Lushnja
  • 2018-12-07

Kanoste njerëzit me armë, në pranga 37-vjeçari nga Lushnja

Bie në pranga një shtetas i cili ishte i shpallur në kërkim nga policia. Gjatë momentit të kapjes, policia i gjen edhe një armë zjarri pistoletë të cilën ky shtetas e mbante në brez.  Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet   B.L, 37 vjeç, banues në Lushnje. Shtetasi B.L., ishte

No Pic available
  • 2018-11-28

Telegrami austriak: Si u shpall Pavarësia në Vlorë

Ilir Ikonomi i njohur për lidhjen e tij me historinë ka bërë publik një dokument origjinal ku shihet një telegram i shtypur në makinë shkrimi, që sipas tij, është një dokument i pakontestueshëm, se si u shpall pavarësia në Vlorë në orën 4 pasdite të datës 28 nëntor 1912. E kam n

No Pic available
  • 2018-11-13

Varrezat në Pogradec janë me prenotim, gjoba është 30 mijë lekë

Fiks fare denoncoi skandalin me zë e figurë në varrezat e Pogradecit, duke sjellë fakte sesi bashkëpunojnë punonjësit, të cilët kanë rrethuar vende, duke i kamufluar si varre, por që në të vërtetë janë bosh dhe u jepen atyre që paguajnë bakshish. Për të gjetur një varr, në Pogr

Makina përplas biçikletën në Lezhë, humb jetën një person
  • 2018-10-31

Makina përplas biçikletën në Lezhë, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm, në superstradën Lezhë-Milot. Në afërsi të vendit të njohur si Kryqëzimi i Rrilës, një makinë ka përplasur një person që udhëtonte me biçikletë. Për pasojë ky i fundit ka gjetur vdekjen e menj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama