Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Meta: total 1000 / total_found 4342 / time 0.002 / keyword[0] lushnja / docs[0] 4342 / hits[0] 7249 /
Kapet pas 3 muajsh i forti i Karbunarës, plagosi tre të rinj me thikë (Emri)
  • 2018-07-30

Kapet pas 3 muajsh i forti i Karbunarës, plagosi tre të rinj me thikë (Emri)

Ka marrë fund arratia 3 mujore e një 35-vjeccari nga Lushnja, i cili është autori i plagosjes së tre të rinjve në muajin prill të këtij viti. Policia e Lushnjës njofton se është arrestuar Elion Shehu. Ai ishte shpallur në kërkim pasi në datën 15.04.2018 në lagjen Karbunarë e Madhe

Aleanca për Dhurimin e Gjakut, Veliaj: Angazhohemi të jemi të parët
  • 2018-07-18

Aleanca për Dhurimin e Gjakut, Veliaj: Angazhohemi të jemi të parët

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka propozuar një kalendar konkret për dhurimin vullnetar të gjakut që do të nisë nga zbatimi në shtator. I pranishëm në takimin e parë të Aleancës për Dhurimin e Gjakut, kryebashkiaku solli disa nga shembujt e suksesshëm të organizimeve v

Kapet me presh në duar hajduti lushnjar që grabiste në Librazhd (Foto)
  • 2018-07-04

Kapet me presh në duar hajduti lushnjar që grabiste në Librazhd (Foto)

Është vetëm 21 vjeç, por është një nga hajdutët më të zotë dhe zona ku ka vepruar ka qenë ajo e Librazhdit, pavarësisht se vetë është nga Lushnja. Po flasim për Lavdim Alliun, të riun nga fshati Gradishtë i Lushnjës që ka rënë së fundi më prangat e policisë së Elbasanit. D

Durrësi plot me turistë, të huaj e vendas e gjallërojnë në mbrëmje
  • 2018-06-24

Durrësi plot me turistë, të huaj e vendas e gjallërojnë në mbrëmje

Jo vetëm dita, po dhe mbrëmjet në plazhin e Durrësit janë po aq të bukura. Ndryshe nga dita që fton për banje dielli e not, mbrëmja ofron të tjera kënaqësi. Pavarësisht motit të paqëndrueshëm, fundjava nuk i ka mbajtur larg plazhit pushuesit e shumtë që vijnë nga zona të ndryshme

Fluks në psikiatri, psikologët: Shkak kumari, droga dhe alkooli
  • 2018-05-29

Fluks në psikiatri, psikologët: Shkak kumari, droga dhe alkooli

Në spitalin psikatrik të Vlorës , i cili është i vetmi në jugun e vendit nga Lushnja deri në Sarandë, pritet që me ngrohjen e motit të këtë fluks të sëmurësh. Drejtori i spitalit thotë se gjatë kësaj periudhe kryhen deri në 40 vizita në ditë. Pacientet janë më së shumti nga F

Defekt në rrjet, Lushnja 4 ditë pa ujë
  • 2018-05-28

Defekt në rrjet, Lushnja 4 ditë pa ujë

Prej 4 ditësh qyteti i Lushnjës nuk furnizohet rregullisht me ujë për shkak të një defekti të rëndë në stacionin e pompimit ne Konjat. Si pasojë e rrjetit të amortizuar dolën jashtë funksionit linjat e brendshme. Është defekt i madh dhe nuk mund të mbyllet brenda një dite. Ne jemi

Protesta, farmacistët bllokojnë punën për plotësimin e kushteve
  • 2018-05-14

Protesta, farmacistët bllokojnë punën për plotësimin e kushteve

Farmacistët pezullojnë sot aktivitetit të tyre në të gjithë vendin nga ora 11:00 deri më 13:00. Raportohet për farmaci të mbyllura në vijnë nga Fieri, Lushnja, Durrësi, Lezha. Farmacistët kërkojnë zgjidhjen përfundimtare të çështjes së kontratës, listës dhe problemeve të tje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama