Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Meta: total 1000 / total_found 4342 / time 0.002 / keyword[0] lushnja / docs[0] 4342 / hits[0] 7249 /
Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja
  • 2018-03-08

Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por edhe asaj të parë dhe të dytë, duke marrë edhe masat përkatëse. Kështu trajneri i Kamzës, Ramadan Ndreu është pezulluar me

Nuk ka surpriza, Skënderbeu dhe Kukësi bëjnë detyrën
  • 2018-03-05

Nuk ka surpriza, Skënderbeu dhe Kukësi bëjnë detyrën

Asnjë surprizë në dy sfidat që hapën javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu dhe Kukësi bënë detyrën pasi fituan respektivisht ndaj Laçit dhe Lushnjës me korçarët që ruajtën avantazhin prej 14 pikësh pikërisht ndaj verilindorëve që pozicionohen të dytët. E pati sh

Flamurtari rikthehet te fitorja, mposht Lushnjën në Vlorë
  • 2018-02-18

Flamurtari rikthehet te fitorja, mposht Lushnjën në Vlorë

Flamurtari është rikthyer te fitorja, teksa përballë Lushnjës së vendit të fundit, në shtëpi nuk ka falur. Skuadra e drejtuar nda Jeton Beqiri, (Me Shpëtim Duron në javën e fundit të pezullimit), dominoi takimin ndaj lagunarëve dhe e kërkoi fitoren që në fillim të sfidës. Pjesa e

NADIR, 11 të arrestuar në Itali e Shqipëri; sekuestrohen 4 kg kokainë
  • 2018-02-15

NADIR, 11 të arrestuar në Itali e Shqipëri; sekuestrohen 4 kg kokainë

Katër kg kokainë e pastër, 1 kg hashash, 36 mijë euro dhe 11 të arrestuar janë rezultatet e operacionit ndërkombëtar të koduar Nadir. Hetimet janë kryer në bashkëpunim me policinë italiane dhe grupi kriminal përbëhej nga shqiptarë dhe italianë. Policia e Shtetit në bashkëpunim d

Disiplina ndëshkon Duron, Lushnja 1 ndeshje pa tifozë
  • 2018-02-14

Disiplina ndëshkon Duron, Lushnja 1 ndeshje pa tifozë

Komisioni i Disiplinës në FSHF përdor dorën e hekurt ndaj trajnerit të Flamurtarit Shëptim Duro i cili është dënuar me 2 ndeshje skualifikim për shkelje të parimeve të fair-play pasi në përfundim të sfidës ndaj Skënderbeut në konferencën për shtyp foli me tone ashpra duke fyer zy

Sukaj zgjon Vllazninë, Kamza pushton Kukësin
  • 2018-02-10

Sukaj zgjon Vllazninë, Kamza pushton Kukësin

Ishte 16 tetori i vitit të kaluar, kur Kukësi mposhti Teutën me rezultatin 4-2 dhe që nga ai moment, nuk ka arritur të fitojë më në kampionat, në Zeqir Ymeri. Duket se as Peter Pacult nuk ka arritur të gjejë kurën e për të sjellë fitoret në shtëpi, të verilindorëve, që deri para

Policia ngatërron makinën, e gjobit dhe i heq patentën: Edhe gabojmë! Njerëz jemi!
  • 2018-02-06

Policia ngatërron makinën, e gjobit dhe i heq patentën: Edhe gabojmë! Njerëz jemi!

Fiks Fare ka sjellë në vëmendje sorrollatjen e një qytetari nga Sukthi, i cili u penalizua padrejtësisht nga Policia e Qarkullimit Rrugor Lushnje. Për tre ditë me radhë Alvin Hajdini pezulloi punën, pasi iu mor patenta padrejtësisht. Qytetari nuk figuronte në fotografinë e kapur nga rada

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama