Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Meta: total 1000 / total_found 4342 / time 0.002 / keyword[0] lushnja / docs[0] 4342 / hits[0] 7249 /
Fitore me përmbysje, Skënderbeu poker ndaj Vllaznisë
  • 2018-02-04

Fitore me përmbysje, Skënderbeu poker ndaj Vllaznisë

Është mbyllur me fitoren e thellë të Skënderbeut, 1-4, ndeshja e javës së 18-të mes Vllaznisë dhe skuadrës korçare, e luajtur në stadiumin Loro Boriçi. Shkodranët shënuan të parët me mbrojtësin Berisha, por më pas erdhi përmbysja. Skënderbeu barazoi me Vangjelin në pjesën e pa

Beteja e madhe e futbollit, Fino: Smë ka sjellë Olsi Rama kandidat
  • 2018-02-01

Beteja e madhe e futbollit, Fino: Smë ka sjellë Olsi Rama kandidat

Dy kandidatët kryesorë në garën për kreun e federatës shqiptare të futbollit Armand Duka dhe Bashkim Fino janë në një përballje platformash dhe idesh në Top Channel, në emisionin Të Paekspozuarit të gazetarit Ylli Rakipi. Që në fillim të emisionit, Bashkim Fino kërkoi të sqarojë

No Pic available
  • 2018-01-26

Pacult e nis mbarë me Kukësin, Flamurtari mund Partizanin dhe i afrohet kreut

#td_uid_1_5a6b965145429 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/01/19030453_1347875892024421_2798520327329544246_n-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

Protesta e 27 janarit, Basha: Në burg pushtetarët e inkriminuar
  • 2018-01-12

Protesta e 27 janarit, Basha: Në burg pushtetarët e inkriminuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar edhe në Lushnjë me akuza të forta kundër qeverisjes së kryeministrit Rama. Në vijim të takimeve për protestën e 27 janarit, ai tha se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efe

Tatimet kalojnë në sitë klubet përpara zgjedhjeve në FSHF
  • 2018-01-11

Tatimet kalojnë në sitë klubet përpara zgjedhjeve në FSHF

Drejtoria e Përgjjthshme e Tatimeve ka njoftuar kontroll mbi një numër te konsiderueshëm klubesh futbolli të të gjjtha kategorive në Shqipëri. Një lajm jo edhe aq i parëndesishëm, duke patur parasysh që periudha e kontrollit përkon me fushatën e zgjedhjeve për Presidentin e Federatës

No Pic available
  • 2018-01-10

Rinas, ekstradohet nga Italia trafikanti lushnjar i femrave

Nga Italia është ekstraduar sot shtetasi Arben Biçaku nga Lushnja, i cili ishte dënuar me 7 vite burg për shfrytëzim prostitucion. Biçaku ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi me vendimin Penal nr. 247 datë 10.12.2013 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lushnje ishte dënuar me bu

No Pic available
  • 2018-01-07

Elbasan, arrestohen dy lushnjarë me 28 kg kanabis në makinë

Policia e Elbasanit ka goditur mesditën e sotme një rast të trafikut të lëndëve narkotike. Uniformat blu kishte marrë informacion për transportin e një sasie kanabisi me makina në zonë dhe ka zënë në pritë një Benz-i ku udhëtonin dy persona nga Lushnja. Polici ka arrestuar drejtuesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama