Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Meta: total 1000 / total_found 4342 / time 0.002 / keyword[0] lushnja / docs[0] 4342 / hits[0] 7249 /
Emigrojnë ekipet shqiptare, një kampionat në Antalia
  • 2018-01-04

Emigrojnë ekipet shqiptare, një kampionat në Antalia

Kategoria Superiore emigron jashtë Shqipërisë. Ashtu siç është kthyer në traditë gjatë pauzës së Janarit, skuadrat do të nisin përgatitjet jashtë kufijve zyrtare.Shtatë skuadra elitare, të cilave u shtohet edhe Tirana, do ta kryejnë fazën përgatitore në Antalia. Nga pretendentët

Historia e tenorit shqiptar në Greqi: Kush më ndihmoi për të ndjekur ëndrrën
  • 2017-12-25

Historia e tenorit shqiptar në Greqi: Kush më ndihmoi për të ndjekur ëndrrën

  Zonja Leni ka ardhur në E Diela Shqiptare në rubrikën Ka një mesazh për ty për ti dhënë një mesazh djalit të saj të madh. Leni është nga Lushnja dhe ka tre fëmijë të cilët jetojnë në Greqi, ku edhe punojnë. Para një viti, Lenit i ka vdekur i shoqi dhe tani jeton vetëm.

Rrëfimi i Dukës: Rikandidimi? Vetëm Zoti mund të thotë mjaft!
  • 2017-12-24

Rrëfimi i Dukës: Rikandidimi? Vetëm Zoti mund të thotë mjaft!

Armand Duka në një rrëfim 360 gradë përballë gazetares së Supersport, Vilma Masha. Gjatë intervistës së tij, presidentit të FSHF-së foli për çështjet më të nxehta të futbollit shqiptar, për ecurinë e tij gjatë 2017-ës, për krijimin e Ligës Profesioniste dhe dhe sigurisht për

No Pic available
  • 2017-12-23

Superiorja mbyll vitin: Skënderbeu kampion dimri, Partizani bën autokritikë, Kukësi bie në shtëpi

Java e fundit e Superiores ka dhuruar 18 gola, gjatë së cilës të 5 çiftet kanë luajtur në orën 13:00 dhe thuajse gjithçka ka përfunduar sipas parashikimeve në letër. Skuadrat tashmë do të marrin pushimet dimërore, do të vijojnë me fazat përgatitore, brenda dhe jashtë vendit, ndër

Skënderbeu kampion i dimrit, fitojnë Partizani dhe Flamurtari
  • 2017-12-22

Skënderbeu kampion i dimrit, fitojnë Partizani dhe Flamurtari

Ali Sowe me një dygolësh dhe James Adeniy i dhanë fitoren 3-1 me përmbysje Skënderbeut përballë Teutës në Korçë. Edhe pse durrsakët e nisën mirë sfidën, duke e gjetur golin me Anel Dedic me 11-metërsh në minutën e 20-të, dolën të humbur nga kjo transfertë. Ali Sowe barazoi shif

No Pic available
  • 2017-12-17

Skënderbeu, shumë i fortë për Lushnjën. Vllaznia rikthehet te fitorja

Lushnja provoi më të mirën e saj në përballjen me kryesuesit e kampionatit, por nuk ia doli të merrte një rezultat pozitiv, në takimin që ngriti siparin e javës së 15 të Superiores. Me rezultatin 1-3 u mbyll takimi i luajtur në stadiumin Roza Haxhiu, ku lufta sportive mes dy skuadrave q

Durrës, skafi me drogë i shpëton policisë
  • 2017-12-17

Durrës, skafi me drogë i shpëton policisë

Në Durrës një skaf i ngarkuar me drogë ka arritur ti shpëtojë policisë së Durrësit dhe të vijojë itinerarin e tij drejt Malit të Zi. Sipas të dhënave të para, skafi me drogë u ngarkua dhe u nis nga Porto Romano. Por policia arritur të arrestojë dy persona, njëri nga Vlora, tjetri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama