Rezultate te kerkimit per termin: +Lutemi

Total: 7369
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.501Z

Meta shtron iftar: Të lutemi në gjuhën shqipe

Kryeparlamentari  Kryeparlamentari Ilir Meta me rastin e muajit të Ramazanit shtroi një iftar. Mjafton të kujtojmë këtë kontrast dhe të kuptojmë se të paktën në këtë pikë, jemi të bekuar. Se të paktën në këtë pikë, të gjithë ne shqiptarët që i lutemi në shqip Zotit që bes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.583Z

Martesat gay, Kisha Orthodokse: I lutemi Perëndisë të ndriçojë mendjet e deputetëve

Sa herë janë bërë eksperimente duke krijuar ligje në kundërshtim me ligjet e përjetshme të Perëndisë, ato kanë çuar në katastrofa të mëdha njerëzore dhe shoqërore Tiranë, 18 gusht NOA Sinodi i Shenjtë i Kishës Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë, duke kundërshtuar fort mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.147Z

Zv/presidenti i Venezueles Lutemi per Chavez

Presidenti i Venezuelës, Hugo Chavez, përballet me një rikuperim “kompleks dhe të vështirë” pas një operacioni për heqjen e një tumori. Kështu deklaroi zëvendëspresidenti Nicolas Maduro, i përcaktuar nga Chavez si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.292Z

Krerët e Bashkësive Islame në Ballkan: Lutemi për shëndetin dhe suksesin e Sali Berishës

Kryeministri Sali Berisha priti në një takim krerët e Bashkësive Islame në Ballkan, të cilët do marrin pjesë në konferencën e tyre të gjashtë, që nis në Tiranë. Në një njoftim për shtyp të kryeministrisë, thuhet se Berisha është shprehur se edhe Ballkani mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.562Z

Fiter Bajrami, KMSH me plan organizativ/Brucaj: Lutemi për paqe, gëzim, solidaritet

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka përcjellë një mesazh urimi për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit, feste e cila vjen menjëherë pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Përmes një deklarate për mediat nga selia e KMSH, Bruçaj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.775Z

Kisha në Shqipëri mbështet Papa Françeskun: Më 7 shtator të lutemi të gjithë për Sirinë

Kisha katolike në Shqipëri iu bashkua nismës se Atit të Shenjtë, Papa Françeskut, i cili shpalli 7 shtatorin si ditë agjërimi dhe lutjeje për paqen në Siri, në Lindjen e Mesme dhe në të gjithë botën. Përmes një deklarate për mediat, lexuar nga famullitari i Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Obama Po lutemi per sherimin e Richard Holbrooke

Presidenti Obama beri me dije se ai dhe bashkeshortja e tij Michel po luten per sherimin e shpejte te Richard Holbrooke i cili iu nenshtrua nje operacioni delikat ne aorte. 69-vjecari Holbrooke i derguari i posacem i SHBA per Afganistanin dhe Pakistanin u ndie keq te shtunen ne mbremje teksa ishte d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama