Rezultate te kerkimit per termin: +Macron

Meta: total 564 / total_found 564 / time 0.000 / keyword[0] macron / docs[0] 564 / hits[0] 1736 /
Vrasja e gazetarit, Macron bisedon me princin saudit: Hetim me ekspertë ndërkombëtarë
  • 2018-12-01

Vrasja e gazetarit, Macron bisedon me princin saudit: Hetim me ekspertë ndërkombëtarë

Presidenti francez, Emmanuel Macron i ka thënë princit saudit, Mohammed bin Salman të premten se Europa do të insistojë që ekspertët ndërkombëtarë të jenë pjesë e hetimit për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi në konsullatën saudite në Stamboll. Në një takim në samitin

Ukraina bëhet mollë sherri, Trump anulon takimin me Putin në G20
  • 2018-11-29

Ukraina bëhet mollë sherri, Trump anulon takimin me Putin në G20

Emmanuel Macron ua u mohoi një takim kokë më kokë në Paris, ku të dy i qëndruan në distancë njëri-tjetrit gjatë ceremonisë për 100 vjetorin e Luftës së Parë Botërore. Por paska qenë e thënë që për Donald Trump dhe Vladimir Putin të mos ketë paqe. Presidenti i SHBA dhe ai i Ru

Francë, Macron nuk tërhiqet nga rritja e taksës së naftës
  • 2018-11-28

Francë, Macron nuk tërhiqet nga rritja e taksës së naftës

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se nuk do të braktisë taksën kontraverse të naftës, teksa shtyn përpara strategjinë për energji në të ardhmen në Francë. Në protestat e ashtuquajtura xhaketat e verdha, kanë marrë pjesë mijëra persona në rrugët e Francës, për të ku

Jelekët e Verdhë kthejnë Parisin në zonë lufte, Macron: Tju vijë turp! (VIDEO)
  • 2018-11-25

Jelekët e Verdhë kthejnë Parisin në zonë lufte, Macron: Tju vijë turp! (VIDEO)

Ditën e shtunë, Parisi u përfshi nga kaosi, pasi mijëra protestues me jelekë të verdhë që kundërshtojnë rritjen e çmimit të karburantit e zhvendosën protestën e tyre dy javore në bulevardin Champs-Elysée për ti treguar Presidentit Emmanuel Macron se nuk do të ndalin ofensivën deri

Parisi në black-out. Mijëra protestues përleshen me xhandarmërinë (Video)
  • 2018-11-24

Parisi në black-out. Mijëra protestues përleshen me xhandarmërinë (Video)

#td_uid_1_5bf9be5f13c02 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/11/5bf93367dda4c8c1548b4629-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Francë, një jelek i verdhë kërcënon: Kam eksploziv në çantë!
  • 2018-11-23

Francë, një jelek i verdhë kërcënon: Kam eksploziv në çantë!

Tension i lartë në Angers, Francë, ku një person i veshur me një jelek të verdhë, simbol i protestës kundër rritjes së çmimit të taksës mbi karburantin, i propozuar nga presidenti Emmanuel Macron, është futur në një qendër tregtare, duke thënë në fillim se kishte eksploziv në

Francë, protestuesit bllokojnë depozitat e karburanteve
  • 2018-11-19

Francë, protestuesit bllokojnë depozitat e karburanteve

Ndryshojnë objektivat e protestës së organizuar nga jelekët e verdhë kundër rritjes së çmimit të karburantit në Francë: ndërsa vazhdojnë bllokimet e rrugëve në autostrada të ndryshme, sot janë vënë në shënjestër depozitat e karburanteve. Dhjetëra prej manifestuesve i kanë bll