Rezultate te kerkimit per termin: +Madhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.436Z

Zhdukja e madhe

Teksa specie të reja nisën të zhvillohen për t’iu përshtatur kushteve të reja ekologjike, speciet e vjetra u zhdukën. Por ritmi i zhdukjes nuk është aspak i vazhdueshëm. Të paktën disa herë gjatë 500 milionë viteve të fundit, 50 deri në 90 për qind e të gjitha specieve në Tokë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.860Z

E munguara e madhe

Nga Fareed Zakaria   Kriza e Ukrainës ka hedhur dritë mbi një prej boshllëqeve më të dukshëm në botë sot: mungesa e një Europe strategjike dhe të vendosur. SHBA munden dhe duhet të udhëheqin si reagim ndaj këtij konflikti, por asgjë nuk mund të ndodhë pa Europën. Bashkimi E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.472Z

Braçe: Serbia ka frikë nga Serbia e Madhe, jo nga Shqipëria e Madhe

Deputeti socialist komenton anulimin e vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Beograd Për deputetin socialist, Erion Braçe, lajmi për anulimin e vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Serbi, është një tregues që Beogradi zyrtar nuk ishte gati për të përtypur praninë e simboleve shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.551Z

Xhamia e Madhe drejt perfundimit

brbrNje dite para festes se Bajramit kryetari i Bashkise se Tiranes inspekton punimet e xhamise se madhe prane rruges se Elbasanit I shoqeruar nga Imami i Tiranes Erjon Veliaj siguroi se shume shpejt besimtaret e kryeqytetit do te kene xhamine qe u ka munguar Objekti me i ri i kultit do te jete jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.247Z

CERN riprovon "përplasjen e madhe"

Projekti me i madh shkencor i ndërtuar nga Këshilli Evropian për Hulumtime Bërthamore (CERN), do të provojë sërish eksperimentin me përplasjen e madhe të grimcave, për të vërtetuar krijimin e universit. Në një komunikatë të lëshuar nga Këshilli Evropian për Hulumtime Bërthamore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.121Z

Agjërimi në Kreshmën e Madhe

Diçka e veçantë duhet thënë për agjërimin gjatë Kreshmës së Madhe. Duke folur në përgjithësi, agjërimi është një element themelor i jetës së krishterë. Krishti agjëroi dhe i mësoi njerëzit të agjërojnë. Agjërimi i bekuar bëhet në sekret, pa e shfaqur dhe pa kritikuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.275Z

Debati per Shqiperine e Madhe

brbrTensionimi i marredhenieve diplomatike mes Shqiperise dhe Serbise eshte reflektuar edhe ne nje lloj beteje ne rrjetet sociale mes dy kryeministravebr Kreu i qeverise serbe i ktheu pergjigje deklarates te homologut shqiptar Rama ne Tuitter se Shqiperia e Madhe eshte vetem nje makth i serbeve e jo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama